Відпустка або ж вихідні – це чудова можливість провести час на березі мальовничого озера. Тому, в цей раз, ми із сім’єю вирішили відправитись на декілька днів до знаного карпатського озера Синевир – насолодитись атмосферою природи та провести вільний час разом.
Так, маршрут із Сколе, ми замовляли через одну туристичну фірму (Топ-Тур Львів), яка з радістю допомогла нам у цьому питанні. На рахунок проживання, то фірма заздалегідь подбала про це, і знайшла для нас дуже класний варіант у селі Синевирська Поляна, у привітних та доброзичливих господарів, – пана Степана та Марії Гаврилюків. Умовами проживання ми були задоволені, тому змогли насолодитись відпочинком на всі сто відсотків.
Найперше, що хочеться відмітити по приїзду сюди, так це, чисте гірське повітря, переповнене ароматами хвої та місцевими карпатськими травами, а також, неймовірні гірські пейзажі та прекрасна природа, які просто вражають своєю красотою.
Отож, прибувши на місце близько 12 години дня, ми одразу вирішили трохи перекусити, тому навідались у місцеве кафе, де вибираючи серед великого переліку страв місцевої кухні, зупинились на грибній юшці, баноші та млинцях з чорницею. А дальше, смачно попоївши та трохи перепочивши, відправились вже безпосередньо на озеро Синевир.
Сама ж карпатська перлина, зустріла нас первозданною тишею, та просто покорила кришталево чистою водою, яка відображала навколишні зелені гори, та буяла різноманіттям рибок у ній. Навкруги, озеро оточують сосни, стежки, які ведуть далі до лісу та малесенькі будиночки, які можна орендувати на барбекю чи пікнік.
Посеред водойми розташований невеликий острівець, туди, за символічну плату ми дісталися за допомогою дерев’яного плота. Варто згадати, що плавання та риболовля тут заборонені, ці заходи просто необхідні для зберігання відмінної чистоти озера. Дещо ж пізніше, ми здійснили невеличку екскурсію навколо Синевиру, але вже верхом на коні (до речі, тут пропонуються і велопрогулянки).
А завітавши до місцевої сувенірної лавки (там підприємливі мешканці, пропонують придбати усім своїм відвідувачам різноманітні настоянки, мед, чаї, гриби та інші сувеніри), закупилися сповна, взявши на згадку багато різних дрібниць, та зокрема, запашний Карпатський чай з ромашкою, звіробоєм, бузиною та іншими складниками, який рекомендуємо усім неодмінно скуштувати. А вже ближче під вечір, після емоційно насиченого дня, вирішили посмажити на мангалі шашлик, спокійно посидіти та обговорити емоції від побаченого.
На що ще хочу звернути вашу увагу, так це на те, що в цьому місці панує просто неймовірна атмосфера. Тут, ти прокидаєшся раніше за всіх, відкриваєш широко двері, заварюєш пахучий трав’яний чай, готуєш на сніданок смачну яєчню із домашніх яєць та просто релаксуєш посеред усієї навколишньої благодаті.
Отож, наступний день, за порадою господарів оселі, ми вирішили провести не менш активно за попередній, та піднятись на квадроциклах на гору Озірна (1496 м), з вершини якої відкриваються просто неймовірні краєвиди на озеро. Ціни на такий транспорт є невисокими, тому вирішили неодмінно скористатись такою можливістю та весело провести час.
І ми не помилилися, – емоції у нас просто зашкалювали (!). По дорозі ми багато зупинялись, щоб зробити фотографії та помилуватися природою. А вже піднявшись на вершину гори, одразу ж зрозуміли, чому в народній уяві, озеро Синевир асоціюється із оком, бо як інакше скажеш про водну гладь з острівцем-зіницею посередині та пишними віями – ялицями та смереками навкруги.
А дальше, після цікавої та драйвової прогулянки, ми повернулись до господи, попоїли, трохи відпочили й відправились назад додому. Тому, після таких захоплюючих вихідних, сміло можна стверджувати: Озеро Синевир – одне з найчарівніших місць в Україні, яке ідеально підходить для єднання з мальовничою природою, відпочинку від гаджетів, інтернету та всього буденного, що нас оточує.