березень 2021 / Щотижня

Похід в Карпати на Говерлу на 1 день

Запрошуємо в похід на Говерлу – найвищу вершину Українських Карпат і України!

Традиційний сезон здійснення підйому на Говерлу: 20 травня – 10 жовтня.

Періодичність: щосереди, суботи, або неділі, для індивідуальних груп від 6 осіб - також і в інші дні тижня.

Найкращий період для сходження: 20 липня – 10 вересня.

 

Особливості підйому на Говерлу:

Травень – початок червня: при пересіканні поясу альпійських лук під ногами, скоріш за все, буде наявний сніговий покрив, покритий, до того ж, льодяною кіркою, місиво з глини, або мокре каміння, що пов’язано із частими сніговими заметілями, або дощами. Одягатися потрібно в теплий одяг, як на ранню весну, а також з собою взяти довгий, до п’ят дощовик, водонепроникне взуття, вітрозахисну куртку, бажано з капюшоном, теплу спортивну шапку, запасний комплект одягу (можливо залишити в автобусі).

Середина червня – середина липня: часті дощі, поривчастий холодний вітер, в перемішку із спекотним сонцем. Одяг: спортивний, зверху водо-та вітронепроникна вітрівка, дощовик, кросівки.

Друга половина червня, серпень, початок вересня: частіш за все сонячна і тепла погода, низька ймовірність опадів, поривчастих та холодних вітрів, тверда поверхня під ногами. Одяг: спортивний, навіть можна взяти шорти, кросівки, про всяк випадок покласти в наплічник водо- та вітронепроникну вітрівка, дощовик. Сандалі і в’єтнамки прохання не брати – в такому взутті важко підійматися, зате легко вивихнути ногу, спіткнутися, впасти і т.д.

Середина вересня – середина жовтня: часто – холодно, вітер, дощ, можливий ранній сніг, утруднене просування на висоті вище 1000 м н.р.м. Одяг і взуття ті ж, що і на кінець травня – початок червня.

 

Брати з собою (крім одягу):

  • Паспорт, або водійські права;
  • Рюкзак;
  • Калорійну їжу, яка швидко не псується і не обтяжує наплічник (зазвичай, це – канапки і, максимум, одна консерва);
  • Гарячий чай/каву в термосі (в холодний період), або звичайну воду (1-1,5 л на особу) влітку;
  • Індивідуальна аптечка з лікарствами. Не забудьте лейкопластир, перекис водню тощо!

Попереджуємо! Сходження на Говерлу смертельно небезпечне людям, які страждають на серцево-судинні захворювання!

Наперед просимо вибачення, що пропонуємо для перегляду фотографії, зроблені не професійним фотографом в заздалегіть постановочних ситуаціях, а екскурсоводами під час реальних турів.

Турбаза Заросляк: розташована, фактично, в 7 км за межами селища Ворохта. Це зручне місце, від якого розпочинається підйом на гору Говерлу. Тут є їдальня, туалет, невеликий ринок з сувенірами та атрибутами для сходження (палиці та дощовики).

 

Пояс хвойного лісу (до 1300 м н.р.м.):

Складається винятково з дерев хвойних порід (смереки та ялиці). Підйом цією частиною шляху є найлегшим, оскільки схили не є крутими, стежка дуже широка і добре протоптана. Єдину небезпеку можуть представляти корені дерев, якими пересічена стежина і об які можна спіткнутися.

 

Пояс ялівцю (від 1300 до 1850 м):

Представлений чагарниковими заростями з сосни гірської, ялівця сибірського, вільхи зеленої, рододендрона східно-карпатського. У трав'яному покриві трапляються чорниця, ожина, мохи. Підйом досить стрімкий, багато хто через погану фізичну форму змушений повертати назад. Стежка вузька, кам’яниста, або глиниста. У період дощів іти нею стає неймовірно важко.

 

Альпійські луки (вище 1800 м):

Альпійські луки – це найбільш високогірна частина Карпат і Чорногори, складаються із трав'янистих і чагарникових угруповань. Схили, що вкриті альпійськими луками, дуже круті, тому підійматися ними доволі важко.

 

Гора Говерляна (Мала Говерла):

Це єдине невелике пласке місце на всьому підйомі аж до вершини. В цей момент чай і бутерброди виявляться доречними. Багато хто затримується на довший привал – відновлює сили, відпочиває.

 

Вершина гори Говерла:

Вершина Говерли - це невеликий плоский майданчик. Звідси відкривається ідеальна панорама на всі 360 градусів, тут можна побачити весь Чорногорський хребет. За протяжністю краєвид з гори займає перше місце в Українських Карпатах. Перший туристичний маршрут сходження на Говерлу відкрили ще 1880 року. Похід на Говерлу - це пригода, якою завжди можна і хочеться пишатися.

Коментарі, відгуки, запитання