березня 2024 / Щоденно

Оглядова екскурсія по історичному центру Львова

На Вас чекають:

  • гонорова дефіляда історичною частиною міста Львова;
  • знайомство із традиціями, побутом, звичаями жителів королівського та цісарського Львова;
  • романтична атмосфера центральноєвропейського міста;
  • мимовільне знайомство з шоколадницями, карамельними, кав’ярнями і, навіть, деякими тематичними рестораціями, що трапляються на шляху екскурсійної мандрівки.

 

Залишити заявку

Вартість вхідних квитків:

Латинський Кафедральний собор - 10 грн/ос.;

Вірменський собор - 10 грн/дор, 1 грн/дит.;

Фотографії зроблені екскурсоводами під час реальних турів.

Палаци Р.Бандінеллі, князів Любомирських та К.Корнякта

Палац Бандінеллі, що знаходиться за адресою: Пл.Ринок,2 - львівська ренесансна архітектурна пам’ятка кінця ХVІ - ХVІІ ст. Відома своїм  багатим архітектурним декором. Головною прикрасою кам’яниці є різьблення з білого каменю різних форм. Палац Любомирських збудований на місці декількох давніх кам’яниць, фундаменти з яких походять з періоду готики. Будинок К.Корнякта – палац найбагатшого львів’янина за всю середньовічну історію міста.

Кам’яниці

Чорна кам’яниця – одна з найвідоміших архітектурних пам’яток міста Львова кінця 16 ст. Це прекрасний зразок житлової архітектури пізнього ренесансу. Фасад викладений з каменю світлого пісковика, який з часом потемнів і став чорний. Кам’яниця Шольц-Вольфовичів належала купецькій родині і була вибудована сілезькими будівничими в 16-17 ст.

Храми

Латинський кафедральний собор - головний храм римо-католиків України. Величні розміри, надзвичайні архітектурні форми, багата історія, казкові розписи та фантастичні скульптури. Вірменський собор – унікальна пам’ятка східної культури на європейській території. Тут досконало поєднали архітектуру вірменських святинь, романсько-готичного стилю Західної Європи і староукраїнського галицького зодчества. Костел єзуїтів Петра і Павла – один з найбільших храмів у Львові, у 1661 році тут було засновано перший в Україні університет. Домініканський костел збудований першим приїжджим католицьким орденом. Один із найкращих зразків бароко з вишуканим інтер’єром.

Оборонний монастирський комплекс монахів-бернардинів

В’їзна брама монастиря, або як ще її називають Глинянська, є частиною кам’яної стіни з бійницями і баштами, яка збереглась до наших днів і колись була пов’язана з кільцем оборонних споруд міста. Ця стіна була однією з частин оборонного комплексу, що оточував Бернардинський монастир.

Арсенали

Львівський міський арсенал – це яскрава пам’ятка фортифікаційно-оборонних споруд міста Лева. На сьогоднішній день у приміщенні знаходиться музей зброї «Арсенал». Королівський арсенал  — барокова пам’ятка XVII століття, з мальовничим подвір’ям. Планування подвір’я мало також і суто практичну оборонну мету: у разі штурму це була пастка для тих, хто увірветься до двору, бо кожен його куточок прострілюється з вікон.

Порохова вежа

Порохова вежа – єдина пам’ятка фортифікаційного будівництва у Львові що збереглася до наших днів. Вона розміщена на оборонних земляних валах, які залишилися із давніх часів, а двісті років тому на них облаштували парк, який назвали Губернаторськими валами. 

Оперний театр

Одна з найбільших окрас Львова. Величезна споруда, з безліччю скульптур та малих архітектурних форм. Фасад прикрашений неймовірними роботами світових скульпторів. Театр має досить цікаву історію будівництва.

Аптека-музей

Це найстаріша з існуючих аптек Львова, перетворене на єдиний в Україні музей. Тут можна оглянути старовинне аптекарське приладдя, яким користувались у середньовіччі.

Будинок гауптвахти та «4 Сезони»

Гауптвахту (вартівню) збудували у 1829 році на площі Святого Духа (сьогодні це площа Підкови) на замовлення Кароля Гартмана. Це чи не єдиний зразок адміністративної споруди військового призначення у стилі класицизму. Будинок «4 сезони» дістав таку назву завдяки прикрашеному барельєфу, де кожна скульптура розказує про конкретну пору року.

Майстерні шоколаду та карамелі

Ці заклади дуже популярні як серед туристів, так і серед львів’ян. Адже всі люблять поласувати смачним шоколадом чи натуральними карамелями. Також тут можна придбати подарунки друзям та родичам.

Памятник Івану Федоровичу (Федорову)

Памятник розмістили на місті, поблизу якого у 16 столітті розташовувалась друкарня ставропігійного братства. Іван Федорович в одній руці тримає книгу, а іншою ніби сіє на бруківку зерно – зерно знань. 

Ансамбль Успенської церкви

Пам’ятник ренесансної архітектури у 16-17 століттях. Довкола нього об’єднувалася православна община міста. У ансамбль входять декілька пам’яток, зокрема вежа-дзвінниця Корнякта та каплиця трьох святих.

Я. Зег та І. Лукасевич, І.Підкова

Памятники цим людям поставили не випадково, кожен з них якось пов'язаний  із містом. Я. Зег та І. Лукасевич – винахідники, що першими в світі винайшли гасову лямпу. І.Підкова був найсильнішим козаком, таке прізвисько він отримав через здатність голими руками розгинати підкови.

Пам’ятник Адаму Міцкевичу

Відомий польський поет Адам Міцкевич зробив неабиякий вклад і в українську культуру. Памятник Адаму Міцкевичу є популярним місцем серед туристів з Польщі.

Скульптура Епіфанію (Никифору) Дровняку

Український художник - примітивіст. Народився в 1895 р. в с. Криниця на території Лемківщини - найзахіднішої української етнографічної території (зараз належить Польщі). Освіти не мав. Погано чув і невиразно говорив . Талант Е. Дровняка відкрив польський мистецтвознавець Єжи Вольф, який, власне, і почав його рекламувати. Никифор написав близько 40 тис. робіт.  Творчість базується на християнській моралі. Один з найвидатніших примітивістів світу того часу. Виставки робили в багатьох країнах світу. Навіть не знав справжньої вартості своїх робіт. Все життя прожив у с. Криниця. Один єдиний раз його вивезли до Щеціна під час операції “Вісла”. Але він пішки пройшов 700 км до себе додому. Помер від туберкульозу в 1968 р. С. Олежко створив скульптуру Дровняку, яку встановили у Львові в 2006 р. Біля пам'ятника люблять зупинятися гіди і туристи під час екскурсії Львовом, оскільки склалося повір'я, що ваше бажання збудеться, якщо потрете вказівний палець митця. Його палець таким чином відполірували до "золотого" блиску!

Національний драмтеатр ім. Марії Заньковецької

Театр відкрили у 1842 році, тоді це був третій за величиною театр у Європі. Будівля займає цілий квартал і вважається найдорожчою у Львові. Під час будівництва у болотяний грунт на місті театру для закріплення фундаменту вбили 16 тисяч палів з дуба.

Сувенірний ринок «Вернісаж»

На ринку можна придбати картини, вишиванки, прикраси ручної роботи. Також тут представлено багато антикваріату та рідкісних речей.

Проспект Свободи

Одна з найкрасивіших та найпрестижніших вулиць Львова. Тут переплелись безліч архітектурних стилів, розмістилися багато відомих будівель.

Вірменський собор

Пам’ятка архітектури що належить до світової спадщини Юнеско. Єдиний храм Вірменської апостольської церкви в Західній Україні. В комплекс собору входять наступні пам’ятки: дзвіниця, подвір’я храму, вівтар Голгофа.

Коментарі, відгуки, запитання
×