березня 2023 / Щоденно

Екскурсія “Підземелля Львова” та підземні дегустації для дорослих й ігри для дітей

На вас чекають:

  • Заплутані таємничі лабіринти підземного світу Львова;
  • Захоплюючі розповіді про реальні та легендарні особистості минулого, котрі жили, переховувалися, страждали, чи мали бути поховані у львівських підземеллях;
  • Несподівані відкриття та маловідомі тепер реліквії з минулого;
  • Знайомство з цікавими деталями побуту, життя, способів лікувань, розваг та, навіть, катувань з часів середньовіччя.

Періодичність: щоденно о 12:00 і 15:00, нерегулярно - о 10.00 та 16.00.

 

Ціна для дітей, інвалідів та учасників АТО – 120 грн.

 

Додатково оплачується: вхідні квитки в підземелля.

 

Вартість вхідних квитків у підземелля:
- костелу Єзуїтів - 30 грн/дор., або студ., школярі - 10 грн/ос., дошкільнята - безкоштовно;

- Аптеки – музею – 40 грн (дорослий), 30 (студенти), 15 (школярі);
- Домініканського монастиря - 35 грн (дорослий), 25 грн (студенти та школярі).

Наперед просимо вибачення, що пропонуємо для перегляду фотографії, зроблені не професійним фотографом в заздалегіть постановочних ситуаціях, а екскурсоводами під час реальних турів.

Домініканський монастир, XIII-XVIII ст.

Побудований на фундаментах палацу князя Лева I з 13 ст і містить багато загадок, як-от могутній кам’яний стовп в залі катувань, до якого, як вважають дослідники, приковували державних злочинців. В домініканському монастирі переховувалась від свого чоловіка Лукаша Гурки найбагатша наречена Речі Посполитої 16 ст., українська княжна Гальшка Острожська. Реальну, а не перекручену в інтернеті багатьма горе-знавцями історію її трагічного життя і кохань до Дмитра Сангушка і, пізніше, Симеона Слуцького матимете змогу послухати під час екскурсійного туру підземеллями Домініканського монастиря.

 

Костел Єзуїтів, 1610-1630 рр.

Серед експонатів підземель костелу найбільшу увагу привертає загадковий саркофаг 18 ст, витесаний з суцільного каменю і призначався для архієпископа Миколи Вижницького. Однак на саркофазі вибита тільки дата народження  і виламаний фрагмент бокової стіни зі середини. Це породило кілька легенд, про які почуєте під час екскурсії.

 

Аптека-музей, XV ст - 1735 р.

Єдина діюча аптека-музей в Україні. Тут зібрано 3-5 тис. експонатів, присвячених процесу виготовлення та зберіганню ліків в 15-19 ст. Цікаво, що планування кімнат аптеки збереглося без змін з 16 ст, а підземель навіть з 15 ст. Привертають увагу автентичні фрески кінця 18 ст у касовій залі, ваги, преси, ступи і ступки, аптечні журнали, пристрої для виготовлення пілюль та желатинових капсул, різноманітні скляні, дерев’яні, глиняні штанглази, кімната алхіміка, пам’ятник відьмі-знахарці. В підземеллях до цього дня знаходяться велетенські бочки, де колись зберігали залізне вино – середньовічний лікарський засіб, що помічний від анемії і дотепер продається в аптеці.

 

Ресторан «Лівий берег»

Єдине місце у Львові, де можна побачити підземну ріку Полтву, яка колись виконувала роль природного захисту західної частини середньовічного міста, а в 19 ст «закована» в гігантські бетонні кільця, і засипана землею. Зараз кнайпі «Лівий берег» знаходиться також музей Оперного театру.

 

Преображенська церква

Підземелля колишнього костелу ордену тринітаріів вражають розмахом і символізмами. Відвідуються тільки під час розширеного екскурсійного туру підземним Львовом.

 

Середньовічна винарня

У Львові в середні віки люди приходили поспілкуватися у винарні. Відомо, що клімат в 17 ст довкола Львова дозволяв вирощувати виноград і виготовляти вино. У Вас буде можливість, як і колись у давнину, пригубити келішок рубінового напою в підземеллях єдиної у Львові середньовічної винарні.

 

"П'яте підземелля"
Немає кращого місця для шукачів пригод, ніж ресторан "П'яте підземелля" у Львові. Розташований у підземеллі під кам'яницею, де колись жили монахи-єзуїти, заклад вражає своєю середньовічною атмосферою. Тут вас зустрінуть офіціанти-ченці та дівчата у вбранні середньовічних господинь. Ви зможете побачити старовинний меч XIV ст, який знайшли при закладці майбутнього ресторану, і який надихнув власника створити заклад у середньовічному стилі. Ще один меч ви можете спробувати дістати з каменю, й при вдалій спробі відчути себе королем Артуром та отримати безкоштовний кухоль пива.

Коментарі, відгуки, запитання