Легендарні жінки, поховані на Личакові

Ім’я відважної хорунжої добровольців УСС, Олени Степанів, назавжди залишиться у золотих сторінках історії українських визвольних змагань. У міжвоєнний період жінка поєднувала викладацьку та наукову діяльності в галузі економічної географії. В 1949 р. першу у світу жінку-офіцера засудили за її легендарне минуле у боях за ЗУНР та написані книжки на національну тематику. Героїня померла від важкої недуги у трудовому таборі. Перепохована на Личаківському цвинтарі. Автобусні екскурсії по Львову у свою програму включають відвідини її могили.


Ольга Ціпановська – надзвичайно освічена українка з великим серцем. Протягом життя працювала вчителькою і викладачкою у навчальних закладах Перемишля. В ході I світової війни виступала головою Українського жіночого комітету з питань допомоги пораненим у Відні. По війні підтримувала українських емігрантів в Перемишлі. На початку II світової була членом українського Червоного Хреста і опікувалась хворими радянськими солдатами в госпіталі біля львівської Цитаделі. Там підхопила епідеміологічний тиф, від якого й померла.
Франко Ольга (із Хоружинських) стала для І. Франка вірною подругою та незамінною підтримкою. Громадська діячка і письменниця, інколи виступала зв’язковою між західними та східними українцями. Високоосвічена жінка, володіла декількома іноземними мовами та видавала свій журнал «Життя і Слово», який редагував її чоловік.


Видатна письменниця Галичини, знана під псевдонімом Марійка Підгірянка, відома збіркою віршів для дітей «Відгуки душі» та віршами-молитвами за Україну і народ. У літературі авторка часто оспівувала красу рідного карпатського краю.
Скульптура міфічного співця Орфея служить надгробком на могилі примадонни світової слави Соломії Крушельницької. Талановита українська співачка в період свого найвищого професійного злету на зламі століть входила до п’ятірки провідних оперних виконавців у світі. Прізвище артистки стояло в одному ряді з Баттістіні, Руффо, Шаляпіним та Карузо. Могила видатної української співачки знаходиться на головній алеї Личакова. Автобусна екскурсія Львів завжди підвозить групу на стоянку перед входом на цвинтар і туристи мають змогу побачити її могилу.


В 1997 р. урочисто перепоховали прах Мілени Рудницької, привезений з Мюнхену, у фамільну гробницю Личаківського некрополя. Рудницька активно відстоювала права українських феміністок та очолювала Союз українок, де згуртувала понад 100 тисяч жінок. У міжвоєнний період представляла національні інтереси в Лізі Націй як делегат від західної України.
Уродженка Львова, Люна Дрекслер, стала відомою польською скульпторкою та живописцем. Навчалась у Львівській мистецькій школі. Згодом поїхала на навчання до Парижу, потім Риму та Мюнхену. Здобувши знання і вміння повернулася до рідного міста, де викладала скульптуру. Паралельно входила до складу міської ради Львова та стала співзасновницею організації польських мисткинь. Серед відомих робіт – бронзове погруддя Марії Конопницької, яка також похована на Личакові.

Польська письменниця Марія Конопницька відома своїми поемами і байками для дітей і юнацтва. Вірш «Рота» став неофіційним гімном Польщі. Про її творчість відгукувались провідні поети Польщі, а її твори перекладали на українську І. Франко та Л. Українка.

Автобусна екскурсія по Львову – це найоптимальніший спосіб відвідати вищевказані могили.

Залишити заявку