Личаківське кладовище
Личаківське кладовище – один із найвеличніших некрополів у Європі і найдавніший заміський цвинтар у Львові, який неможливо обійти за один день чи, навіть, за 2 дні. Заснований у 1786 році. Найдавніші збережені пам’ятники датуються кінцем ХУІІІ століття, хоча є і надмогильні пам’ятники з 1675 р, які, однак, лежать обабіч стежин. З початку заснування тут ховали заможних громадян міста, а відтак відомих діячів мистецтва, культури, науки та адміністративну еліту столиці Галичини у період панування Австро-Угорської імперії, Другої Речі Посполитої, Радянського Союзу. На площі понад 42 гектари, що розділена на 86 полів Личаків вміщує близько 300 тисяч поховань.
Головна алея
Головна алея кладовища починається між каплицями Бачевських та Адамських та проходить через все кладовище. Найвизначнішими похованнями є: могила Соломії Крушельницької з памятником Орфею, могила Івана Франка з памятником за сюжетом однойменного твору «Каменяр», могила Володимира Барвінського з памятником відомого скульптора Левандовського, памятник «Будителю Русі» на могилі Маркіяна Шашкевича, гробниця родини Барвінських та багато інших. Головна алея – єдина з усіх інших на Личакові, котра освітлюється вуличними ліхтарями.
Старі поховання
Найтемніша частина Личаківського цвинтаря. Частково освітлюються тільки кілька рядів могил вуличними ліхтарями з вулиці Мечникова. Перші поховання здійснювалися на території сучасних полів 2, 5-7, 9, 10, 14 ще у XVIII ст. Тут збереглась найстаріша надмогильна плита, датована 1675 р. Чи не найвідомішим пам’ятником на цих полях є робота скульптора Гартмана Вітвера «Мадонна на кулі». Могили польських повстанців 1863-64 рр. займають найвищий пагорб кладовища і їх відвідування є кульмінацією екскурсії. Також відомими похованнями є: гробниця греко-католицьких митрополитів, могили австрійського губернатора Франца фон Гауера, передчасно померлого, талановитого художника Артура Гротгера, могила Транклів, могила Ордона з пам’ятником «Зранений Лев» тощо.
Каплиці
На Личаківському пантеоні збереглися 24 унікальних каплиці, що належали заможним родинам. Найдавніша з них збудована у 1812 році на замовлення Леонарда Вінцента Дунін-Борковського для своєї дружини. Біля входу на цвинтар є дві неороманські каплиця Кшешуновичів та Кисельків. Найдальше від входу розташована неоготична каплиця Цетнерів. Каплиці прикрашені статуями, гербами та іншим оздобленням. Коли в темряві Личаківського цвинтаря промінь ліхтарика вихоплює обриси тієї чи іншої усипальниці, то серце на мить завмирає…
Меморіал Польських орлят
«Польські орлята» - учасники бойових дій проти ЗУНР та проти більшовицької армії. Полеглі у бою «Польські орлята» поховані на території Личаківського кладовище в меморіалі. Поряд з ними поховані також добровольці з США, що служили льотчиками у складі польського війська та військові радники з французької місії.
Меморіал УГА
Меморіальний комплекс воїнів Української Галицької Армії (УГА) споруджується у південно-східній частині Личаківського кладовища. Верхня частина пантеону присвячена воїнам УГА та УСС. Встановлено гранітні плити, на яких викарбувано 239 імен полеглих у 1918-1919 рр. у битві за Львів.