Запрошуємо:
- отримати яскраві враження від екскурсії цікавими місцями Львова, що найбільше сяють уночі;
- дізнатися багато чого цікавого про ті чи інші об’єкти, події і людей, що з ними пов’язані;
- зробити чудові фото на пам’ять!
Запрошуємо:
Сподобалась екскурсія, поділіться з друзями
Греко-католицька церква Св.Андрія (колишній римо-католицький костел ордену Бернардинців, поч.XVII ст.) належить до тих об’єктів, котрі, в результаті вдало підібраного підсвічування, стають привабливішими у вечірній та нічний час більше, аніж удень. Це пов’язано з кількома факторами. По-перше, костел збудований з тесаного каменю-піщанику, який через високу пористість, має здатність вбирати пилюку, сажу та бруд і чорніти з часом. Зараз передній фасад костелу сірого кольору, а через це скульптури в нішах, самі ніші, емблеми, пілястри, фризи і метопи не виглядають ефектно, бо зроблені з того ж матеріалу, що і стіни. По-друге, особливість стилю ман’єризм, згідно з яким побудовано костел, в тому, що фасад немає сильно виступаючих карнизів, виступів, колон. А це, разом із сірим фоном стін, створює доволі скромний вигляд фасаду, хоча скульптур, барельєфів та інших елементів екстер’єру більш, ніж достатньо. Увечері ж усе змінюється. Стіни підсвічуються потужними потоками звичайного світла, що надає їм голубуватого відтінку. Ніші ж, на противагу, освітлюють лампи жовтого кольору, що підкреслює об’ємність всієї архітектурної композиції, красу і велич скульптур Ісуса Христа, Матері Божої, святих Петра та Андрія, а також три ярусність храму. Гід розповість Вам про таємничі сторінки історії костелу та монастиря, легенди і шокуючі реальні факти. В темну пору доби екскурсія довкола костелу та монастирським садом, оточеним похмурими будівлями та мурами, запам’ятається Вам надовго.
Цей бароковий собор, збудований у 2-ій пол.XVIII ст., невимовно красивий як вдень, так і вночі, коли вмикається ілюмінація. Привабливість нічних видів собору зумовлена тим, що купол освітлюється голубими променями, а стіни насиченими золотисто-жовтими кольорами. У вечірній час також включають додаткове освітлення всередині храму, від якого позолота ангелів, візерунків, царських врат, обрамлень ікон просто сліпить зір!
Оперний театр уночі підсвічується найкраще з усіх історико-архітектурних об’єктів Львова. Просто неможливо описати все багатство освітлення цієї пам’ятки. Це треба просто бачити! А наш екскурсовод, тим часом, ненав’язливо розповість Вам про скульптурні композиції, архітектурні стилі та інші особливості екстер’єру, які так чудово можна оглянути при яскравому, нехай і штучному освітленні!
Південна і західна сторона площі просто-таки залита сяйвом підсвітки, вуличних ліхтарів, з довколишніх вітрин та вікон будинків. Додаткового відблиску надають навіть металеві декоративні елементи лавок і… знаменита львівська бруківка! Вона настілька гладенька, що вважається найслизькішим дорожнім покриттям з усіх, які є у Львові. Саме тому фотографії з нічного Львова є неймовірними за своєю красою!
Раніше, та й зараз в.Галицька притягує музикантів, а через це і натовпи туристів. Тут можна не тільки оглянути чудові готичні риси собору Успіння пресвятої Діви Марії та ренесансну каплицю Боїмів у сяйві нічного центру Львова, але й духовно відпочити…
Храм, що є одним з найгарніших у Львові, частково і через те, що збудований у стилі бароко. Кожного вечора включається світло голубого кольору, яке, одначе, не заливає повністю будівлю, а освітлює її смугами. Це залишає ділянки стіни затемненими, що створює ефект таємничості.
Освітлення справляє враження тоді, коли відійти на певну відстань від переднього фасаду Національного Університету ім. І.Франка, що знаходиться в будівлі колишнього Галицького парламенту, збудованого за проектом Ю.Гохбергера у 1877-1881 рр. Екскурсовод розповість Вам про таємничі сторінки історії сейму, потім університету та багато чого іншого.
Монумент засновнику міста Львова, королю Данилу Галицькому з мечем на коні освітлюється з усіх сторін дуже яскравим світлом. Тому, створюється враження, що вершник на коні якщо не зараз, то точно сьогодні вирушить у похід.