березня 2023 / Щоденно

Фото-екскурсія «Нічний Львів у сяйві»

Запрошуємо:

  • отримати яскраві враження від екскурсії цікавими місцями Львова, що найбільше сяють уночі;
  • дізнатися багато чого цікавого про ті чи інші об’єкти, події і людей, що з ними пов’язані;
  • зробити чудові фото на пам’ять!

Наперед просимо вибачення, що пропонуємо для перегляду фотографії, зроблені не професійним фотографом в заздалегіть постановочних ситуаціях, а екскурсоводами під час реальних турів.

Костел Бернардинів

Греко-католицька церква Св.Андрія (колишній римо-католицький костел ордену Бернардинців, поч.XVII ст.) належить до тих об’єктів, котрі, в результаті вдало підібраного підсвічування, стають привабливішими у вечірній та нічний час більше, аніж удень. Це пов’язано з кількома факторами. По-перше, костел збудований  з тесаного каменю-піщанику, який через високу пористість,  має здатність вбирати пилюку, сажу та бруд і чорніти з часом. Зараз передній фасад костелу сірого кольору, а через це скульптури в нішах, самі ніші, емблеми, пілястри, фризи і метопи не виглядають ефектно, бо зроблені з того ж матеріалу, що і стіни. По-друге, особливість стилю ман’єризм, згідно з яким побудовано костел, в тому, що фасад немає сильно виступаючих карнизів, виступів, колон. А це, разом із сірим фоном стін, створює доволі скромний вигляд фасаду, хоча скульптур, барельєфів та інших елементів екстер’єру  більш, ніж достатньо. Увечері ж усе змінюється. Стіни підсвічуються потужними потоками звичайного світла, що надає їм голубуватого відтінку. Ніші ж, на противагу, освітлюють лампи жовтого кольору, що підкреслює об’ємність всієї архітектурної композиції, красу і велич скульптур Ісуса Христа, Матері Божої, святих Петра та Андрія, а також три ярусність храму. Гід розповість Вам про таємничі сторінки історії костелу та монастиря, легенди і шокуючі реальні факти. В темну пору доби екскурсія довкола костелу та монастирським садом, оточеним похмурими будівлями та мурами, запам’ятається Вам надовго.

Собор Святого Юрія

Цей бароковий собор, збудований у 2-ій пол.XVIII ст., невимовно красивий як вдень, так і вночі, коли вмикається ілюмінація. Привабливість нічних видів собору зумовлена тим, що купол освітлюється голубими променями, а стіни насиченими золотисто-жовтими кольорами. У вечірній час також включають додаткове освітлення всередині храму, від якого позолота ангелів, візерунків, царських врат, обрамлень ікон просто сліпить зір!

Оперний театр

Оперний театр уночі підсвічується найкраще з усіх історико-архітектурних об’єктів Львова.  Просто неможливо описати все багатство освітлення цієї пам’ятки. Це треба просто бачити! А наш екскурсовод, тим часом, ненав’язливо розповість Вам про скульптурні композиції, архітектурні стилі та інші особливості екстер’єру, які так чудово можна оглянути при яскравому, нехай і штучному освітленні!

Площа Ринок

Південна і західна сторона площі просто-таки залита сяйвом підсвітки, вуличних ліхтарів, з довколишніх вітрин та вікон будинків. Додаткового відблиску надають навіть металеві декоративні елементи лавок і… знаменита львівська бруківка! Вона настілька гладенька, що вважається найслизькішим дорожнім покриттям з усіх, які є у Львові. Саме тому фотографії з нічного Львова є неймовірними за своєю красою!

Вулиця Галицька

Раніше, та й зараз в.Галицька притягує музикантів, а через це і натовпи туристів. Тут можна не тільки оглянути чудові готичні риси собору Успіння пресвятої Діви Марії та ренесансну каплицю Боїмів у сяйві нічного центру Львова, але й духовно відпочити…

Домініканський костел

Храм, що є одним з найгарніших у Львові, частково і через те, що збудований у стилі бароко. Кожного вечора включається світло голубого кольору, яке, одначе, не заливає повністю будівлю, а освітлює її смугами. Це залишає ділянки стіни затемненими, що створює ефект таємничості.

Галицький сейм

Освітлення справляє враження тоді, коли відійти на певну відстань від переднього фасаду Національного Університету ім. І.Франка, що знаходиться в будівлі колишнього Галицького парламенту, збудованого за проектом Ю.Гохбергера у 1877-1881 рр. Екскурсовод розповість Вам про таємничі сторінки історії сейму, потім університету та багато чого іншого.

Пам’ятник королю Данилу

Монумент засновнику міста Львова, королю Данилу Галицькому з мечем на коні освітлюється з усіх сторін дуже яскравим світлом. Тому, створюється враження, що вершник на коні якщо не зараз, то точно сьогодні вирушить у похід.

Коментарі, відгуки, запитання