березня 2023

Екскурсія «Львів для туристів з Білорусі та Литви»

Запрошуємо:

  • познайомитися з різноплановими та надзвичайно цікавими об’єктами Львова: пам’ятками архітектури та скульптури, історичними місцями, музеями та палацом Сапєгів – родовим гніздом знатних литовсько-білоруських князів;
  • почути безліч фактів, історичних відомостей та розповідей із життя людей білоруського і литовського походження, котрі мали неабияке відношення до дивовижного міста Лева.
Наперед просимо вибачення, що пропонуємо для перегляду фотографії, зроблені не професійним фотографом в заздалегіть постановочних ситуаціях, а екскурсоводами під час реальних турів.

Пам’ятник першодрукареві І. Федоровичу (рос. версія: І. Федорову)

В наш час, він є дуже популярним серед туристів у Львові, а його зображення часто можна побачити на різноманітних листівках з видами міста. Відкритий він був у 1977 році, на честь 400-ої річниці книгодрукування на українських землях. Цікаво, що скульптори, які квапливо виконували замовлення на постамент Федорова, вдалися до певних хитрощів... Однак, до яких саме, Ви зможете дізнатися вже під час нашої екскурсії.

 

Навчання письменниці Алоїзи Пашкевич «Цьотки» у Львові

Споруда старого корпусу університету, в якій зараз розташований біологічний факультет ЛНУ, була зведена ще в далеких 1839-1844 роках, як будинок єзуїтського пансіону для шляхетної молоді. Саме тут, навчалася й відома білоруська поетеса Алоїза Пашкевич (Цьотка), життя та творчість якої, заслуговує на неабияку увагу. Також, на її честь в приміщенні даної споруди встановлено меморіальну дошку.

 

Загадка дзвону литовського князя Любарта і формального підпорядкування Львова литовцям в 1340-1349 рр.

Любартівський дзвін являється найстаршим дзвоном на території України, успішно збереженим до наших часів ще з 1341 року. Тому, не пропустіть хорошу можливість почути, яку ж таємницю він приховує!

 

Львівська Братська школа (українсько-литовсько-білоруські вчені Стефан і Лаврентій Зизанії)

Це найстарша братська школа в Україні, заснована при Свято-Успенській церкві близько 1585 року. Саме в ній працювали такі видатні учені та  проповідники, як брати Зизанії. Довідайтесь, завдяки яким добрим справам, їхнє прізвище назавжди увійшло в історію культурно-просвітницького руху кінця XVI – початку XVII століття.

 

Зоологічний музей ім. Бенедикта Дибовського ЛНУ

Його по праву вважають одним із найстарших університетських музеїв Європи, заснованим ще у 1784 році, як Кабінет натуральної історії. Тут, знаходяться різноманітні зразки тварин, що вперше були виявлені та описані для науки, та привезені з різних куточків світу. Цікаво, що наукові колекції музею налічують аж понад 180 тис. експонатів.

 

Пам’ятник польсько-білорусько-литовському поету Адаму Міцкевичу

На сьогоднішній день, цей монумент вважається чи не найкращим з усіх існуючих пам’ятників Міцкевичу у світі і безперечною візитівкою Львова. Вперше, ідея створення такого пам’ятника у Львові з’явилася ще у 1856 році, через рік після його смерті, однак, офіційно відкрити його вдалося аж 30 жовтня 1904 року. Дізнайтеся, через що втілення пам’ятника «королю духу» розтягнулося на роки.

 

Наполеон Орда і Україна

Видатний художник, літератор та композитор, творчість якого безпосередньо пов’язана з Білоруссю, Литвою та Україною. Подорожуючи теренами українських міст, художником було створено низку малюнків з видами видатних архітектурних пам’яток, гідних уваги нащадків. Творча спадщина Орди налічує понад 1500 малюнків, частина з яких успішно збережена у збірках Інституту досліджень бібліотечних мистецьких ресурсів ЛННБ України ім. В. Стефаника.

 

Палац Сапєгів та історія литовсько-білоруського роду цих князів у Львові

Родове гніздо стародавнього роду литовсько-білоруських князів було зведене в 1868 році у дусі французького бароко XVII століття. Часто сучасники називають його «чарівною скринькою», окрасою якої є вишукана кам’яна різьба фасадів ручної роботи. Отож, під час нашої екскурсії, ви зможете оглянути палац на власні очі та почути цікаву історію про цей князівський рід та його вплив на місто Лева.

 

Пам’ятник королю Данилу Галицькому та його боротьба з ятвягами

Це одна з найвизначніших пам`яток міста, у якій вдало відображено історичну постать князя Данила, котрий уважно оглядає місто із сідла свого коня та завжди готовий до бою. Загальна висота цього величного пам’ятника становить близько 10 метрів. Разом з нашим екскурсоводом, Ви зможете оглянути цей монумент, та почути захоплюючу розповідь про завоювання королем західно-білоруських земель.

Коментарі, відгуки, запитання