Чи вигідно замовляти похід на 1 день на Говерлу зі Львова?

Якщо Ви чи Ваша сім’я бажаєте здійснити сходження на Говерлу за 1 день, то, в першу чергу, вам захочеться знайти оптимальні за часом та ціною шляхи добирання на турбазу «Заросляк», звідки найкраще починати маршрут. Ось тут ви зіштовхнетеся з кількома варіантами.
Перший, який, до того ж, спочатку видається найпростішим, це приїзд у Ворохту – населений пункт, розташований найближче до турбази. Однак, жоден потяг із жодного міста України не прибуває туди рано-вранці, тільки в обід, увечері, або уночі. Тому необхідно шукати і замовляти нічліг в готелі чи приватному секторі. Далі, з Ворохти до «Заросляку» – 22 км жахливої гірської дороги. Їхати туди на своєму авто – це, однозначно, готувати заначку для ремонту механіки, а то й паливної системи! Якщо замовляти місцевого водія, щоб добратися на його транспорті, то влітаєш у кругленьку суму. Ворохтянці за цей трансфер беруть немало… Крім того, потрібно заздалегідь забронювати місцевого провідника, котрий оцінює свої послуги за не менше 1200 грн (станом на червень 2021 р.)! Шукати інших гідів, як і торгуватися, сенсу немає, бо їм вигідніше повести на Говерлу групу за ще більші гроші, аніж сім’ю чи пару індивідуалів. До того ж, попит на них у сезон високий! Та й добирання до населеного пункту поїздом, наприклад, з Києва триває цілих 15 год! На власному авто буде швидше, але значно дорожче. Коли ми підсумуємо мінімальну оплату за авто на «Заросляк» (1500 грн) та провідника (1200 грн), то вийде 2700 грн.
Другий варіант поїздки на високогірну базу можливий саме зі Львова. Сюди, на відміну від Ворохти, прибувають поїзди з різних куточків України. Тому не дивно, що саме звідси стартують одноденні тури на Говерлу щосуботи. Турист з Києва, наприклад, може раненько приїхати до Львова, здійснити свою давню мрію підкорення найвищої вершини України, вернутися назад на жд вокзал пізнього вечора і нічним поїздом махнути додому. Готель бронювати тоді немає необхідності. Звісно, що це лишень теоретично, бо після виснажливого походу майже кожному потрібен гарячий душ та комфортне ліжко! Але, в такому разі турист у день спуску не захоче сідати в вагон ані у Ворохті, ні у Львові. Ціна одноденної мандрівки зі столиці Галичини до цариці Карпат і назад (трансфер + гід) становить 600 грн/ос (станом на червень 2021 р.), тому середньостатистичній українській сім’ї з 3-4 осіб однозначно буде вигідніше замовляти поїздку зі Львова. А якщо врахувати, що більшість туристів на далекі напрямки подорожують по 1-2, то перевага стає ще очевиднішою!
Може бути ще третій варіант: стартувати в складі збірної групи з Яремче. Вартість поїздки + походу на Говерлу становить 500 грн/ос, на 100 грн дешевше, та набагато ближче, ніж зі Львова.
Але є два моменти:
• Всі поїзди до Яремче проходять через Львів, причому тривалість поїздки на цій ділянці становить 4 год 20 хв (Харківський поїзд), 5 год рівно (Київський) та майже 6 год (Одеський потяг), у той час, як наш автобус долає цю відстань за 3,5 год!
• Квитки на потяги до Яремче у зв’язку з вищевикладеними фактами є набагато дорожчими, ніж до Львова, що «з’їдає» вищезгадану економію розміром у 100 грн.
Беручи до уваги вищевикладені чинники, найвигіднішими з фінансової й часової позицій і просто комфорту є поїздки на Говерлу зі Львова!