Непростий шлях на Говерлу

Вас цікавить питання, як піднятися на найвищу вершину України?

Я Вам розповім! Мене звати Юлія. Давайте розкажу більше про те, як ми сюди добиралися… Спочатку замовили тур на Говерлу в одному з львівських турагентств, проплатили завдаток. Нам сказали підійти на пл. Галицьку у Львові на 7.00 ранку, де ми сіли в туристичний автобус і доплатили другу половину туру. Їхали досить довго, сказати не можу скільки, принаймні, до пансіонату «Заросляк» добралися десь в полудень.


Почався наш шлях з лісової доріжки, вздовж струмочка. Пологим схилом необхідно трішки пройтись, але приємна картинка з хвойним лісом навколо додає сил. Згодом ми вийшли до просторої галявини, густо вкритої зеленою травою. Наша група досить велика, тому пообідали всі разом тут, аби набратися сил і продовжити подорож.

Далі краєвиди виглядали по-іншому. Тепер уже підйом став стрімкішим, а стежка – кам’яниста. По обидва боки від стежинки невисокі зелені рослини й кущі. Підіймаємось вервечкою, один за одним, цілою групою. Цей шлях вивів нас до так званого альпійського лісу. Дуже гарно у тумані виглядає контраст кольорів. Саме в такому мальовничому місці ми вдруге зупинились, аби перепочити і підкріпитись.

Ми вже пройшли «малу говерлу», підіймаємось далі. Уже звідси спостерігаємо красиву панораму на гори і ліс. Стає дедалі важче, підйом більш крутіший, але ми плетемося, продовжуючи іти вгору. Зустріли групу, яка уже спускається з Говерли. Потішили нас, що до вершини залишилось хвилин 10-15. Надворі досить прохолодно і вітряно. Це зовсім не схоже на літо.

Ура! Ми це зробили. Нарешті кінцева точка – гора Говерла, 2061 м над рівнем моря. Не можу повірити, що ми туди дістались із чоловіком та 6-річною донечкою!

Люди довкола одягнуті в зелені дощовики та крізь туман виглядають як «зелені чоловічки», що сновигають туди-сюди. Тут є спеціальний, так би мовити, пункт, де частують гарячими напоями. Попили чорного чаю, аби зігрітися. Це надзвичайно, у такій атмосфері, серед мандрівників насолоджуватись своїм досягненням!

Спускались назад ми тим же шляхом. Тільки трава тепер була біла, вкрита інієм.

Щодо порад. Добре готуйтесь до такого походу. Наприклад, взуття краще обрати міцне та зручне. Одяг ліпше мати різний, на собі і футболку, оскільки підіймаючись може бути жарко, але чим вище тим холодніше, тому беріть не промокаючу курточку. Обов’язково візьміть перекус та достатньо води.

І наостанок… Якщо бажаєте походи Карпатами, то рекомендуємо за посиланням перейти на сайт фірми, котра цим якісно займається. На все добре і бажаємо Вам також підкорити Говерлу!!!