березня 2023

Екскурсійний похід: «Таємниці «Карпатського моря», г. Небесної сотні та водоспад Лазний»

Запрошуємо:

 • підкорити найвищу вершину Дрогобицького району – легендарну гору Небесної сотні та віднайти в глибині гірського лісу найвищий у Львівській області водоспад Лазний;
 • сфотографуватися на фоні гігантської долини та крутих гір, котрі, в радянські часи, мали стати ложем «Карпатського моря».
 • проїхати та прогулятися історичним карпатським шляхом, яким проходили орди угрів, монголо-татар Батия і дружин Данила Галицького;
 • познайомитися з красою бойківських сіл Рибника і Довгого, старовинними дерев’яними церквами та загадковими геологічними утвореннями – роговиками.

При групових замовленнях від шкіл та корпоративів пропонуємо знижки. Мінімальний вік дітей для підйому - 7 років, при умові хорошої фізичної форми, розвитку та стану здоров’я.


У вартість входить: трансфер по маршруту, послуги екскурсовода та провідника, страхування.

У вартість не входить: харчування.

 

З собою необхідно мати:

 • зручне, краще водонепроникне взуття з твердою підошвою;
 • куртку вітрозахисну, водонепроникну з капюшоном, або дощовик, штани, що не утруднюють рух, теплий светр, решту одягу відповідно до погоди та сезону;
 • палки для походов по горам;
 • термос з гарячим чаєм чи кавою;
 • їжу для перекусів під час сходження (краще брати щось неважке, але калорійне, як-от, канапки, шоколад, горішки, насіння тощо);
 • ліки на випадок інциденту (нашатирний спирт, джгут, бинт тощо) та ті, якими Ви користуєтесь, лейкопластир;
 • питну воду (1-1,5 л на особу).
Наперед просимо вибачення, що пропонуємо для перегляду фотографії, зроблені не професійним фотографом в заздалегіть постановочних ситуаціях, а екскурсоводами під час реальних турів.

Село Довге.

У глибині Карпат на мальовничих берегах річки Стрий розкинулось с. Довге – у чудовій долині посеред гір. Із Довгого, а якщо точніше, то на південний схід від села, починається маршрут до маловідомого, але навдивовижу прекрасного водоспаду Лазного. Проте знане село завдяки легендарній горі Коньовій, яку з 2014 р. стали називати г. Небесної сотні. Довге – популярне місце відпочинку серед місцевих і приїжджих рибалок. Прекрасна природа Довгого – це чудовий потенціал для сплавного і зеленого туризму. Із селом Довгим пов’язане також загадкове будівництво так званого «Карпатського моря».

 

 

Водоспад Лазний.

Прикарпаття може пишатися дзвінкими водоспадами. Один із них – водоспад Лазний, до речі, найвищий у Львівській області, запам’ятається вам надовго. Добратися до нього можна від села Довгого. Мандруючи лівим берегом р. Стрий, ви обов’язково вийдете стежкою на цей прекрасний каскадний водоспад.  Його висота близько 12 м. Розділений він на три каскади. Невеликий гірський потік Лазний (притока р. Стрий), наповнює цей дивовижний водоспад, який особливо мальовничий, коли потік повноводний. Тоді вода велично і потужно стікає по усіх кам’яних виступах. Водоспад Лазний особливо приваблює тих мандрівників, яким до вподоби піший туризм. Водоспад знаходиться в глибокій ущелині в лісі, але наш екскурсовод допоможе вам пробратися до нього перевіреними протоптаними стежинами. Бо точка призначення таки варта усіх зусиль, аби віднайти серед предковічної чистоти цей дивовижний стрімкий потік. Водоспад неодмінно вразить вас своїми розмірами, величчю, а похід сюди ви сприйматимете як одне із своїх приємних і важливих досягнень.

 

 

Карпатське море.

Мабуть, вам вже доводилось чути цю назву. «Карпатське море» – це насправді недобудоване Стрийське водосховище в Карпатах. Наприкінці 80-х років радянське керівництво розпочало будівництво водосховища на річці Стрий. У планах було затопити Довге та прилеглі до нього села (людей навіть були виселили), зробивши в його околицях водосховище і побудувати тут величезну дамбу нібито для виробництва електроенергії. Та ідею з будівництвом, на щастя, не реалізували через різні природні та економічні фактори. Проте залишки споруд залишились дотепер, зокрема гігантська бетонна недобудована дамба та озеро з незвичним бірюзовим відтінком води. А згодом і з'явилась сама назва нереалізованого водосховища – «Карпатське море».

 

 

Гора Небесної сотні за всю свою історію мала кілька назв. Відома в народі як колишня гора Коньова (офіційно – г. Горб), яку 2014 року перейменували на честь Героїв Небесної сотні, встановивши на її вершині меморіальний комплекс. В середині ХХ століття тут був спостережний пункт УПА. Тепер – місце вшанування загиблих захисників України. Гора заввишки 890 м розміщена біля річки Стрий посеред мальовничої природи Дрогобиччини. Навколишня краса справді зачаровує і вабить, щоб доторкнутися до неї. Гора немовби нависає над річкою і спостерігає її вічний плин. А вигляд із самої гори відкриває мандрівникам прекрасну панораму на село Довге. Гора досить стрімка і крута, а її вершечок нагадує конус. Проте сходження на гору подарує вам незабутні враження, адже позаду вас краєвид просто запаморочливий у хорошому сенсі цього слова. Що вже говорити про вид з гори на долину… Смарагдова зелень та звивиста водна лінія подарують вам невимовну насолоду від споглядання цієї природної краси.

 

 

Гора Батинець. Це невелика полога гора, назву якої пов’язують з іменем монгольського хана Батия. На західному схилі г. Батинець відкривається чудова панорама. Туристи називають цю місцевість «Карпатська Швейцарія». Саме тут р. Стрий утворює надзвичайно красиву звивисту лінію – унікальну для Карпат, що зумовлено незначним нахилом долини та русла на цьому відрізку.

Коментарі, відгуки, запитання