Враження під час походу на Говерлу в учнів та вчителів Тростянецької ЗОШ №3

Ми, група вчителів і учнів Тростянецької ЗОШ №3, вирішили замовити тур на Говерлу в одному з туристичних агентств Львова, звідки й розпочиналася мандрівка. Автобусом під’їхали до турбази «Заросляк», яка знаходиться біля самого підніжжя гори. Це невеликий контрольно-пропускний пункт, де група оплачує вхідні білети, а також є можливість взяти в пункті прокату лижні палки (аби легше було підійматись на гору), куртки, міцне взуття та інше необхідне для вилазки.

 

Ми стартували від бази «Заросляк». Попереду чекає набір висоти 800 м, а довжина шляху майже 4 км. Ми підкорюємо не стільки вершину, а самих себе, тому впевнені, що цей олімп буде наш.

Із цієї місцевості бере свій початок ріка Прут й біжить аж до Чорного моря. Гірська річка тече, а ми тим часом ідемо в лісі по камінню, подолали вже перший підйом. Спостерігаю Говерлу, вона зараз повністю покрита хмарами. Ось відкривається вид на гірський хребет. Очевидно, це дуже популярний маршрут, бо тут багато людей, особливо це помітно, коли піднімаємось вузькою стежкою між високогірним ялівцем. Вверх не страшно іти, але дивитись вниз моторошно, тому що одразу відчувається висота. Крізь туман не бачимо Карпат у всій красі. З Говерляни, або «малої Говерли», підіймаємось до фінішної прямої на вершину, крутим підйомом через альпійські луки.

 

Нарешті добралися до найвищої точки країни. Цікаво, що й на висоті понад 2000 м є туристичні атракції. Бачу гранітний монумент – там земля, зібрана з усіх регіонів України. На самісінькій вершині є навіть сувенірні лавки (в буквальному сенсі!), де можна купити приємні дрібнички на підтвердження того, що найвищу гору України підкорено. Вид надзвичайно красивий. Хоча гід попереджав, що тут може бути дуже холодно, насправді, нам пощастило і в одному светрику тепло, а ще дує приємний вітерець. Сьогодні погода тішить. Люди в гарному гуморі, фотографуються, радіють і просто святкують. Всі відпочили та перекусили й готові до спуску вниз. Чесно кажучи, спуск дається не набагато легше, ніж підйом, адже треба вважати, щоб не спіткнутись. Похід підходить до кінця, але залишились лише позитивні емоції, відчуття ейфорії та приємна втома в ногах.

 

Рекомендую туристичне агентство Топ тур Львів для замовлення походу на Говерлу за 1 день!