Несподівана зустріч із щевриком гірським під час походу на Говерлу

Похід на Говерлу означає, що туристи здійснюють перехід кількома рослинними поясами. Оскільки туристичні маршрути в теплу пору року, зазвичай, велелюдні, то будь-які представники тваринного світу і птахів намагаються уникати зустрічей з людьми. Якщо при ходьбі через лісову частину маршруту можна тільки почути деяких представників орнітофауни, то в зоні ялівцевих заростей і альпійських луг птахів не видно та не чути. Яким же було здивування екскурсантів під час експрес – сходження на Говерлу, коли вони зустріли і довший час знаходилися в безпосередній близькості від господаря чи, правильніше сказати, господині високогірних альпійських полів — самки щеврика гірського.

Пташка випурхнула з-під ніг туристів коли вони починали останній етап підйому, з Говерляни до Великої Говерли. На неї спочатку ніхто не звернув уваги. Учасники, заливаючись потом, продовжували з останніх сил чалапати вгору. Однак за кілька метрів самка щеврика гірського знову вилетіла звідкілясь неподалік і приземлилась на травичку буквально в метрі перед туристами, останні завмерли. Кожен почав обережно діставати фотоапарат, або мобільний. Ці рухи, одначе, наполохали її і вона перелетіла на метр далі. Та у людей з’явився азарт зробити фото рідкісної птахи. Кожен почав фотографувати її з того місця, де завмер, намагаючись сфокусувати камеру. Незважаючи на наявність сірих та вохристих кольорів в оперенні самки щеврика та довколишньої природи, перната була добре помітною серед жовто-зелених купин гірської трави. Тому фотографії виходили досить непогані. Більше того, коли гід на чолі колони став обережно наближатись до самки, вона не стала цього разу відлітати, а ніби сильніше притиснулась до землі, вдаючи з себе безпомічну чи поранену.

 

Стало зрозуміло, що десь неподалік знаходиться виводок, який, очевидно, опинився на шляху мандрівників. Самка ж своєю поведінкою намагалась відвернути увагу від пташенят. Вона перестрибувала з місця на місце буквально в межах невеликої ділянки розміром метр на метр, або завмирала на місці, терпляче чекаючи поки найбільш вперті з групи насолодяться фотографуванням. В кінцевому підсумку туристи з піднятим настроєм полишили самочку та відправились завершувати початий вранці похід на Говерлу.