березня 2023 / Щоденно

Екскурсія для закоханих «Романтичний Львів»

 

Запрошуємо:

  • Почути історії про справжнє кохання між львів’янами (і не тільки) різної національності, віросповідання, соціального статусу та походження;
  • Дізнатися, чому знаменита п’єса «Ромео і Джульєтта» В.Шекспіра була написана (за однією із версій) на основі львівських подій;
  • Побачити першу в світі «вагітну» скульптуру на будівлі львівської опери, пам’ятники закоханим та Л. фон Захер Мазоху, будівлі та квартали, в яких вирували любовні пристрасті, трагедії та щасливі миттєвості.

 

 

Наперед просимо вибачення, що пропонуємо для перегляду фотографії, зроблені не професійним фотографом в заздалегіть постановочних ситуаціях, а екскурсоводами під час реальних турів.

Пам’ятник Ромуальдо Мікеліні та Пелагеї

Встановлений на честь кохання італійського купця та простої львів’янки, котре зародилося у Львові у XVI ст. Ромуальдо настільки закохався в Пелагею, що вирішив залишитись тут назавжди. Їхнє кохання перейшло через неймовірні труднощі, розлуку, страждання, а трагічна розв’язка їхньої любовної історії розлетілася по всій Європі та лягла в основу знаменитої п’єси Шекспіра «Ромео і Джульєтта». Серед молодят стало традицією приходити до пам’ятника і своїми долонями «возз’єднувати» скульптури, як мрію про вічне і щасливе кохання.

 

Театр Заньковецької

З цим театром пов’язана неймовірна історія. 34-річний граф Станіслав Скарбек закохується в 15-річну Софію, вони одружуються. Граф мріє розбудувати свої маєтки, влазить в борги. Софії набридли вічні феєричні витівки чоловіка, хоч саме він побудував третій за величиною театр Європи. В їхньому житті появляється третій, знаменитий на всю Польщу романтичний драматург Олександр Фредро...

 

Скульптура Слави на Оперному театрі

Відомий Львівський гінеколог Антоній Марс побився об заклад із приятелем, що скульптура «Слави» має такий животик, який зазвичай буває у жінок на п’ятому місяці вагітності. Щоб довести свою правоту, йому довелося розшукати дім моделі, яка позувала скульптору. Результат перевершив сподівання!

 

Квартал «Червоних ліхтарів» 19 ст.

В будинках цього кварталу обслуговували заможних і не тільки клієнтів. З цим кварталом пов’язані найкумедніші історії еротичного Львова.

 

Вірменський квартал

У першій половині ХVI століття вдівець – вірменин Івашко Тихневич закохався у свою служницю вродливу Софію Ґурську, польку-католичку, котра народила йому дитину. Львів став першим містом у світі, в якому міський суд у 1518 році присудив найстрашніший вирок за такого роду «правопорушення». Ми розповімо Вам, чим пояснювався такий жорстокий вирок і чому на захист закоханих став навіть польський король.

 

Кам’яниця Шольф-Войтовичів

У засновника роду Шольц-Войтовичів було 12 дочок. Кожній з них він залишив придане у вигляді камяниці у Львові. Згодом ця родина на стільки розрослася, що було важко знайти людину яка б не була чимось пов’язана з Шольц-Войтовичами. Під час екскурсії Ви побачите дім засновника роду і дізнаєтеся, які львівські знаменитості були одружені на його доньках.

 

Єврейський квартал

В часи середньовіччя на цьому місці був розміщений перший у Львові публічний будинок. Дізнайтеся у нас, чому бургомістр наказав розмістити привезений із с. Лопушного дерев’яний будинок зі зруба в кварталі, де жили представники іудейської громади, і яку функцію він виконував.

 

Памятник Л.-Ф.-З. Мазоху

Леопольд Фон Захер Мазох відомий письменний, львів’янин прізвищем якого назвали всім відомий термін «Мазохізм». Він був людиною з глибоким розумом та широким світосприйняттям. Поряд - тематичне кафе «Мазох».

Коментарі, відгуки, запитання