березня 2024 / Щоденно

Екскурсія «Середньовічний Львів»

На Вас чекають:

  • Найбагатший у Східній Європі світ середньовічної архітектури в межах історичного центру міста;
  • Розповіді про звичаї і побут, кохання, боротьбу і вірування львів’ян часів Середньовіччя;
  • Майстер-класи з визначення архітектурних стилів XIV-XVII ст. (готики, ренесансу, маньєризму, бароко);
  • Розкішні інтер’єри церков, костелів і соборів та численні скульптурні композиції;
  • Прогулянка середньовічними вуличками і львівськими двориками;
  • Романтична атмосфера минулого, позитивні враження і хороший настрій!

 

Залишити заявку

Початок екскурсії: 11:00, 15:00, 18:00.

 

Початок індивідуальної екскурсії: за домовленістю.

 

Фотографії зроблені екскурсоводами під час реальних турів.

Палаццо Бандінеллі

Пам’ятка львівської ренесансної архітектури кінця ХVІ - ХVІІ ст. привертає увагу багатим архітектурним декором, який надає їй особливої ошатності і схожості з ренесансними палаццо заможних городян італійських міст.  Окрасою кам’яниці є білокам’яна різьба різноманітних форм.

Палац Любомирських

Будівля палацу Любомирських побудована на місці кількох давніх кам'яниць, пивниці та фундаменти яких походять з періоду готики. Від 1975 року у будинку міститься експозиція меблів, срібного та порцелянового посуду з фондів Музею етнографії та художнього промислу.

Палац К.Корнякта

Палац Корнякта – надзвичайно цінна ренесансна пам’ятка 1580 року, палац найбагатшого львів’янина за всю історію міста купця Костянтина Корнякта. У будівлі після ренесансної перебудови збереглася Готична зала – єдина українська пам’ятка світської готики XV століття, тут також працює антикварний магазин.

 

Королівський (італійський) та візантійські дворики

Італійський дворик — дивовижний пам'ятник архітектури епохи Відродження, який по праву вважається одним із найпрекрасніших та найромантичніших прикрас центральної частини Львова. Італійський (Венеціанський) дворик напрочуд схожий із типовими двориками Риму та Флоренції. Недарма, вже у XVII сторіччі саме тут ставили п'єси Шекспіра.

Чорна Камяниця

Кам'яниця є однією з найвідоміших архітектурних пам'яток Львова. Будівля є одним з найкращих зразків житлової архітектури пізнього ренесансу. Тесаний камінь світлого пісковику, з якого був викладений фасад, з роками потемнів від сажі та пилу тому кам’яниці носить таку назву.

Латинська катедра

Це головний римо-католицький храм України. Гігантські розміри, прекрасні архітектурні форми, численні прибудовані каплиці, величні колони, які підтримують склепіння, фантастичні розписи та казкові скульптури – все це втілено у Львівському кафедральному соборі.

Вірменський собор

Вірменський катедральний собор – унікальна пам’ятка східної культури на європейських теренах. Досконале поєднання архітектури вірменських святинь, романсько-готичного стилю Західної Європи і староукраїнського галицького зодчества.

Міський арсенал

Львівський міський арсенал – це яскрава пам’ятка фортифікаційно-оборонних споруд міста Лева. На сьогоднішній день у приміщенні знаходиться музей зброї «Арсенал».

Королівський арсенал

Королівський арсенал  — барокова пам’ятка XVII століття. Особливо мальовничою виглядає будівля Королівського арсеналу з боку подвір’я — як чудовий зразок ренесансного цивільного будівництва. Але планування подвір’я мало також і суто практичну оборонну мету: у разі штурму це була пастка для тих, хто увірветься до двору, бо кожен його куточок прострілюється з вікон.

Порохова вежа

Порохова вежа – єдина, збережена до сьогодні пам’ятка фортифікаційного будівництва у Львові. Вежа стоїть на оборонних земляних валах, які залишилися із давніх часів, а двісті років тому на них облаштували парк, який назвали Губернаторськими валами, бо неподалік розмістилася резиденція австрійського намісника Галичини.

Глинянська вежа, Монастир, оборонний мур та дворик бернардинів

Глинянське або В’їзна брама є структурним елементом потужної кам’яної стіни з бійницями і баштами, яка колись була пов’язана з кільцем фортифікованих міських споруд. Ця ж кам’яна стіна була однією з частин оборонного комплексу, що оточував Бернардинський монастир, що сусідить з костелом Святого Андрія, келійними, кузнею і стайнею.Монастир бернардинів творить єдиний комплекс з прилеглими фортифікованими будівлями монастиря, дзвіницею, пам’ятною колоною і ротондою над колодязем у подвір’ї.

Середньовічні міські колодязі та цвинтарі

На місці колишніх міських колодязів встановили фонтани з фігурами персонажів античних міфів – Нептуна, Діани, Адоніса і Амфітрити, які виконав скульптор Гартман Вітвер. А колишні цвинтарі, що були майже біля кожного храму – перенесли.

Костел та монастир єзуїтів

Костел Петра і Павла ордену єзуїтів – барокова святиня 1610-1630 років, один з найбільших храмів Львова. Тут 1661 року було засновано перший на українських теренах університет.

Комплекс Успенської церкви

В цій церкві гармонійно поєднуються риси давньоукраїнської архітектури та італійського Ренесансу. За першооснову в будівництві цього храму було вибрано типову композицію української 3-х купольної церкви, дуже поширену в дерев’яній храмовій архітектурі.

Домініканський костел

Домініканці — перший католицький орден, який приїхав на наші землі. Домініканський костел — один з кращих зразків архітектури барокко, один з найкрасивіших у Львові. Інтер’єр Домініканського собору відповідає зовнішньому вигляду — пишний і урочистий. Золото і беж... — вишукано і благородно.

Вежа крамарів

 Назва Вежі походить від гільдії крамарів, які у XV столітті володіли значною владою. То були заможні міщани, які вели торгівлю з іншими краями, привозячи спеції, шовк, предмети розкоші. Сьогодні там ресторан.

Аптека-музей

Найстаріша з існуючихаптек Львова, перетворена на єдиний в Україні музей, де можна оглянути старовинне аптекарське обладнання і зільники, якими користувалися середньовічні аптекарі.

Каплиці Трьох Святителів, Боїмів і Кампіанів

Капли́ця Трьох Святи́телів — частина комлексу Успенської церкви. Каплиця Боїмів чи не найвідоміша в Україні. Фасадна стіна каплиці вкрита суцільним кам’яним різьбленням на тему Страстей і фігурами святих Петра і Павла. Усипальниця родини Кампіанів прилягає до стіни Латинського костелу, з якого єдиний вхід в каплицю.

Кам’яниці Шольц-Вольфовичів, А.Массарі та доктора Гепптнера

Камяниця Шольц-Войтовичів, сімї найбагатшого купця тих часів прикрашена Фортуною, і не дивно адже в них було 12 синів та 12 дочок. Массарівська кам`яниця - це будівля, яка максимально відображає характер Львова. Побудована ще в 16 столітті, кам`яниця стала свідком багатьох історичних перипетій. Гепнерівську кам'яницю, або ж «кам'яницю з афоризмами», спорудив львівський райця і доктор медицини Павло Домінік Гепнер.

Будинок гауптвахти та «4 Сезони»

Гауптвахту (вартівню) збудовано в 1829 році на площі Святого Духа (нині площа Підкови) на замовлення Кароля Гартмана за проектом М.Брезані. Це чи не єдиний зразок адміністративної споруди військового призначення у стилі класицизму. Будинок «4 сезони» дістав таку назву завдяки прикрашеному барельєфу.

 

Коментарі, відгуки, запитання
×