Львівська ратуша
Цінна архітектурна пам’ятка та один із найбільш впізнаваних символів міста Лева. Появилася вона у зв'язку з наданням місту права на самоврядування. Цікаво, що за весь час свого існування будівля магістрату неодноразово зазнавала перебудов, горіла та, навіть, важко повірити, але й падала. В наш же час споруда занесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО та є дуже популярною серед туристів. Величезну будову, що належить міській раді, Ви побачите також під час подорожі історичним центром Львова.
Вежа ратуші
Має висоту 65 метрів і являється найвищою в Україні. Аби на неї забратися, автоматично піднявшись ближче неба, потрібно подолати 408 сходинок. Є варіант - піднятися ліфтом до рівня четвертого поверху, але далі потрібно все одно подолати ще 300 сходинок рипучими дерев’яними сходами. Цікаво, що раніше (до 2000 року) вхід на вежу для пересічних громадян був заборонений, оскільки споруда вважалася важливим стратегічним об’єктом міста.
Оглядовий майданчик Вежі ратуші
Звідси відкривається вигляд на все середньовічне місто Лева, його квартали, церкви, монастирі… Зокрема, дивлячись донизу можна угледіти Вірменський собор, купол Домініканського костелу, церкву Успіння Пресвятої Богородиці, один з найбільш знаних символів – вежу Корнякта. Вдалині розташований і старий Єврейський квартал. Видніється з оглядового майданчика й собор святого Юра, Опера, пам’ятники польському письменнику та українському кобзарю - Міцкевичу та Шевченку. Оглядовий майданчик вежі Ратуші – це №1 у списку «Відкриті дахи Львова».
Годинник ратуші
Спочатку годинник на вежі ратуші був встановлений в 1405 р, однак сучасний годинниковий механізм датується 1851 роком. Розташований він на висоті 75 м. Довжина стрілок годинника – відповідно 2,15 м та 1,7 м, а сукупна вага годинника – 2,5 т. Цікаво, що це один з останніх механічних вежових годинників у Європі.
Ресторан «Гасова лампа»
Являється першим в Україні музеєм-ресторацією, присвяченим легендарному винаходу львівських аптекарів – гасовій лампі, що широко використовувалась у другій половині XIX ст. Розташований заклад в самому серці середмістя. Тут посеред двохсот найрізноманітніших гасових ламп зберігається копія найпершого світильника, який був створений винахідниками. Також відвідувачі ресторану можуть оглянути фотографії, які демонструють еволюцію гасової лампи та прочитати додаткову інформацію про неї. Ну і, звичайно ж, смачно попоїсти, обравши будь-яку страву європейської кухні.
Верхній поверх «Гасової лампи»
Власники обладнали плоский дах ресторану під найвищу залу, де також приймають відвідувачів. Саму залу засклили від підлоги до стелі, тому відвідувачі можуть бачити не тільки вежу ратуші, комплекс Вірменського собору з могутньою дзвінницею, але й покрівлі львівських будинків зблизька, тісні середньовічні дворики та вулички. Відвідування верхнього майданчику цієї кнайпи входить до програми «Дахи Львова екскурсія».
Ресторан Криївка
Найпопулярніша та найяскравіша кнайпа Львова. Колоритний тематичний інтер'єр в стилі УПА та оригінальне меню не залишать байдужими жодного відвідувача. Кілька залів цього закладу, з'єднаних коридорами та майданчик під відкритим небом наводять на думку, ніби ти знаходишся на секретному засіданні якогось партизанського загону. Однак тут є ще одна фішка! Для того, щоб потрапити всередину, необхідно при вході у заклад сказати спеціальне гасло, а саме на слова «Слава Україні!» - відповісти «Героям слава!».
Оглядовий майданчик мілітарі-ресторану «Криївка»
На цій невеликій території, що підвищується над довколишніми кам'яницями, розташована справжня зенітна установка часів II Світової війни… Подвір’ячко, через яке проходимо до сходів, що ведуть до оглядового майданчику, обставлене цікавими експонатами часів війни, як реальними, так і фантастичними. Можна говорити, що вершину ресторану «Краївка» можна віднести до Топ-10 дахів Львова.
Ресторан «#36 По»
Це п'ять поверхів приємних гастрономічних сюрпризів! На перших двох розташований пивний ресторанчик, на третьому - неймовірний рибний ресторан та винна кімната з цілою колекцією цього п’янкого напою. Піднявшись далі, попадаєте на верхні поверхи, де є можливість спробувати смачні страви української кухні. Однак, особливої уваги заслуговує дизайнерський інтер'єр ресторану, виконаний в стилі тропіків з безліччю живих рослин, які звисають зі стелі, зі справжнім акваріумом та прозорим фортепіано, яке може грати самостійно.
Рухома покрівля ресторану «#36 По»
Заклад унікальний, у першу чергу, тим, що в ньому вбудований 3-х поверховий скляний акваріум, де плавають акули, скати та інші представники морської фауни. На горищі центру харчування у хорошу погоду за столиками сидять люди та милуються площею Ринок, що знаходиться внизу… У дощову ж погоду покрівля закривається за допомогою її рухомої частини. На жаль, персонал ресторану пускає на верхні поверхи екскурсантів тільки в тому випадку, якщо вони збираються залишитися тут на обід/вечерю, або ж, коли відвідувачів небагато (до 4-х) та й то лише на будні... Горища і дахи Львова включають також і щойно згадані об’єкти.
Дім легенд
При вході усіх відвідувачів закладу зустрічає сажотрус. Кажуть, що якщо потерти його за ґудзик, то виповниться будь-яке задумане бажання. В середині ж будівлі розташовані 9 різних за тематикою кімнат-залів, кожна з яких познайомить Вас зі своєю неповторною легендою. Також саме тут кожен охочий може посидіти на старовинному автомобілі - Трабанті, припаркованому на... будинку, побувати в комині над Сажотрусом (це наш львівський карлсон) та навіть спробувати влучити монеткою до його капелюха, й таким чином привернути успіх у своє життя. Цікаво, що пам’ятник Сажотрусу є найвищим в окрузі, тому, якщо забратися по комині (за допомогою спеціальних металевих кріплень) угору, то можна стати дещо вище останнього й отримати звання найвищого «живого пам’ятника» міста.
Дах «Дому легенд»
Шикарне місце, яке рекомендуємо відвідати кожному! Сам він мініатюрний, але це - унікальне місце! Тут, окрім кількох столиків для гостей, на комині причаївся найвищий пам’ятник в столиці Галичини (сажотрусу) та… німецький «запорожець» - автомобіль «Трабант»! Зрозуміло, що дана верхівка відноситься до списку «Дахи Львова, на які можна піднятися». Хоч це і не найвище місце в історичному центрі міста, але вигляд звідси просто захоплює подих! З одного боку зовсім поруч дзвінниця К. Корнякта – найвища у середньовічному місті та могутній барабан Домініканського костелу. Відразу ж за ними виростає крута гора Високий замок і, до речі, з цього місця її найкраще видно! З інших сторін відкриваються прекрасні панорами древніх кварталів та окремих костелів, соборів та монастирів.