січень 2021

Екскурсія «Дахи Львова»

Запрошуємо:
• Побувати на екскурсії дахами Львова та отримати багацько захоплюючих вражень;
• Відчути приплив адреналіну, перебуваючи між небом та землею на вежі ратуші, поглянути в приціл зенітки на даху «Криївки», побачити середньовічне місто зверху та ще й з різних ракурсів.

 

Вхідний квиток на Вежу Ратуші: дор. – 40 грн., уч. (до 13-ти років) – 10 грн.

Наперед просимо вибачення, що пропонуємо для перегляду фотографії, зроблені не професійним фотографом в заздалегіть постановочних ситуаціях, а екскурсоводами під час реальних турів.

Львівська ратуша
Цінна архітектурна пам’ятка та один із найбільш впізнаваних символів міста Лева. Появилася вона у Львові із наданням місту права на самоврядування. Цікаво, що за весь час свого існування ратуша неодноразово зазнавала перебудов, горіла та, навіть, важко повірити, але й падала. В наш же час споруда занесена до списку Світової спадщини ЮНЕСКО та є дуже популярною серед туристів.

 

Вежа ратуші
Має висоту 65 метрів і являється найвищою в Україні. Аби до неї підійнятися, потрібно подолати 408 сходинок. Є варіант - піднятися ліфтом до рівня четвертого поверху, але далі потрібно все одно подолати ще 300 сходинок рипучими дерев’яними сходами. Цікаво, що раніше (до 2000 року) вхід на Вежу ратуші для пересічних громадян був заборонений, оскільки споруда вважалася важливим стратегічним об’єктом міста.

 

Оглядовий майданчик Вежі ратуші
Звідси відкривається вигляд на весь середньовічний Львів, його квартали, церкви, монастирі… Зокрема, дивлячись донизу можна угледіти Вірменський собор, купол Домініканського костелу, церкву Успіння Пресвятої Богородиці, один з найбільш знаних символів Львова – вежу Корнякта. Вдалині розташований і старий Єврейський квартал. Видніється з оглядового майданчика й собор святого Юра, Львівська опера, пам’ятники українському письменнику та кобзарю - Міцкевичу та Шевченку. Оглядовий майданчик вежі Ратуші – це №1 у списку «Відкриті дахи Львова».

 

Годинник ратуші
Спочатку годинник на вежі ратуші був встановлений в 1405 р, однак сучасний годинниковий механізм датується 1851 роком. Розташований він на висоті 75 м. Довжина стрілок годинника – відповідно 2,15 м та 1,7 м, а сукупна вага годинника – 2,5 т. Цікаво, що це один з останніх механічних вежових годинників у Європі.

 

Ресторан «Гасова лампа»
Являється першим в Україні музеєм-ресторацією, присвяченим легендарному винаходу львівських аптекарів – гасовій лампі, що широко використовувалась у другій половині XIX ст. Розташований заклад в самому серці Львова. Тут посеред двохсот найрізноманітніших гасових лап, зберігається і копія того самого першого світильника. Також відвідувачі ресторану можуть оглянути фотографії, які демонструють еволюцію гасової лампи та прочитати додаткову інформацію про неї. Ну і звичайно ж смачно попоїсти, обравши будь-яку страву європейської кухні.

 

Верхній поверх ресторану «Гасова лампа»
Власники обладнали плоский дах ресторану під найвищу залу, де також приймають відвідувачів. Саму залу засклили від підлоги до стелі, тому відвідувачі можуть бачити не тільки вежу ратуші, комплекс Вірменського собору з могутньою дзвінницею, але й дахи львівських будинків зблизька, тісні середньовічні дворики та вулички. Відвідування верхнього майданчику цієї кнайпи входить до програми «Дахи Львова екскурсія».

 

Ресторан Криївка
Найпопулярніша та найяскравіша кнайпа Львова. Колоритний тематичний інтер'єр в стилі УПА та оригінальне меню не залишать байдужими жодного відвідувача. Кілька залів цього ресторану, з'єднаних коридорами та майданчик під відкритим небом наводять на думку, ніби ти знаходишся на секретному засіданні якогось партизанського загону. Однак тут є ще одна фішка! Для того, щоб потрапити всередину необхідно при вході у заклад, сказати спеціальне гасло, а саме на слова «Слава Україні!» - відповісти «Героям слава!».

 

Оглядовий майданчик мілітарі-ресторану «Криївка»
На цьому майданчику, що підвищується над довколишніми дахами, розташована справжня зенітна установка часів II Світової війни… Подвір’ячко, через яке проходимо до сходів, що ведуть до оглядового майданчику, обставлене цікавими експонатами часів війни, як реальними, так і фантастичними. Можна говорити, що вершину ресторану «Краївка» можна віднести до Топ-10 дахів Львова.

 

Ресторан «#36 По»
Це п'ять поверхів приємних гастрономічних сюрпризів! На перших двох розташований пивний ресторанчик, на третьому - неймовірний рибний ресторан та винна кімната з цілою колекцією цього п’янкого напою. Піднявшись дальше на верхні поверхи ресторану є можливість спробувати смачні страви української кухні. Однак, особливої уваги заслуговує дизайнерський інтер'єр ресторану, виконаний в стилі тропіків з безліччю живих рослин, які звисають зі стелі, зі справжнім акваріумом та прозорим фортепіано, яке може грати самостійно.

 

Рухомий дах ресторану «#36 По»
Ресторан унікальний, у першу чергу, тим, що в ньому вбудований 3-х поверховий скляний акваріум, де плавають акули, скати та інші представники морської фауни. На горищі ресторану у хорошу погоду за столиками сидять люди та милуються площею Ринок, що знаходиться внизу… Тут відбулося не одне романтичне побачення на даху Львова. У дощову ж погоду дах закривається за допомогою його рухомої частини. На жаль, персонал ресторану пускає на верхні поверхи екскурсантів тільки в тому випадку, якщо вони збираються залишитися тут на обід/вечерю, або ж, коли відвідувачів небагато (до 4-х) та й то лише на будні... Горища і дахи Львова включають також і щойно згадані об’єкти.

 

Дім легенд
При вході усіх відвідувачів закладу зустрічає сажотрус. Кажуть, що якщо потерти його за ґудзик, то виповниться будь-яке задумане бажання. В середині ж будівлі розташовані 9 різних за тематикою кімнат-залів, кожна з яких познайомить Вас зі своєю неповторною легендою. Також саме тут кожен охочий може посидіти на старовинному автомобілі - Трабанті, припаркованому на даху будинку, побувати в комині над Сажотрусом (це наш львівський карлсон) та навіть спробувати влучити монеткою до його капелюха, й таким чином привернути успіх у своє життя. Цікаво, що пам’ятник Сажотрусу є найвищим у Львові, тому, якщо забратися по комині (за допомогою спеціальних металевих кріплень) угору, то можна стати дещо вище останнього й отримати звання найвищого «живого пам’ятника» львівського міста.

 

Дах «Дому легенд»
Шикарне місце, яке рекомендуємо відвідати кожному! Сам дах мініатюрний, але це - унікальне місце! Тут, окрім кількох столиків для гостей, на комині причаївся найвищий пам’ятник у Львові (сажотрусу) та… німецький «запорожець» - автомобіль «Трабант»! Зрозуміло, що дана верхівка відноситься до списку «Дахи Львова, на які можна піднятися».

 

Види Львова з даху «Дому легенд»
Хоч це і не найвище місце в історичному центрі міста, але вигляд звідси просто захоплює подих! З одного боку зовсім поруч дзвінниця К. Корнякта – найвища у середньовічному місті та могутній барабан Домініканського костелу. Відразу ж за ними виростає крута гора Високий замок і, до речі, з цього місця її найкраще видно! З інших сторін відкриваються прекрасні панорами древніх кварталів та окремих костелів, соборів та монастирів.

Коментарі, відгуки, запитання