березня 2023

Фітнес – екскурсія по старому Львову «Княжий град та гора Високий Замок»

Запрошуємо:

  • На захоплюючу активну прогулянку з гідом пагорбами княжого Львова та таємничим парком «Високий Замок»;
  • Дізнатися багато цікавого про стародавню історію міста та нагуляти апетит чи, навпаки, скинути надлишок калорій після ситного прийому їжі під час переходів між об’єктами;
  • Підійнятися на найвищу точку міста та оглянути його з висоти пташиного лету.
Наперед просимо вибачення, що пропонуємо для перегляду фотографії, зроблені не професійним фотографом в заздалегіть постановочних ситуаціях, а екскурсоводами під час реальних турів.

Монастир Святого Онуфрія

Це один із найдавніших монастирів Львова. За княжих часів у монастирі зберігалася легендарна ікона «Чорна мадонна», яку у 1382 році вивезли до Ченстохова, де вона зберігається до сьогодні. На території монастиря знаходиться найстаріша та найбагатша бібліотека міста Лева, де зберігаються стародавні книги та рукописи. На думку деяких вчених, саме на території монастиря знайдені останки друкаря Івана Федоровича, відомого як Федоров.

 

Костел Івана Хрестителя

Храм споруджений у 1260 році галицько-волинським князем Левом Даниловичем для своєї дружини Констанції. Це один із найдавніших храмів Львова. З 1993 року в приміщенні костелу працює Музей найдавніших пам’яток Львова. За легендою на подвір’ї храму похована дружина князя Констанція.

 

Площа Звенигородська

Це одна з найстаріших і найменших площ Львова. Її розміри всього на-всього 50 на 30 метрів. З найвідоміших будівель тут – будинок органіста з 18 століття.

 

Площа Старий Ринок

У 13 столітті на цій площі був центр міського життя. Саме на основі цього поселення Князь Данило Галицький заснував місто Львів. Коли Львів був завойований Польщею, центр перенесли до сучасної площі Ринок, а Старий Ринок залишився центром Краківського передмістя, де проживали переважно єврейське населення. В 19 ст. тут була єврейська синагога.

 

Костел Марії Сніжної

Існує досить багато версій про походження цього храму. Найпоширенішою версією є та, що костел збудований на місті ще давнішого дерев’яного храму у 1350 році німецькою общиною Львова. Впродовж свого існування костел неодноразово перебудовувався. Зараз це греко-католицька церква Матері Божої Неустанної Помочі.

 

Церква Святого Миколая

Це найдавніша кам’яна споруда міста. Побудована в середині 13 століття у стилі вірменської та балканської архітектури. Деякі дослідники вважають, що це був основний храм міста за часів князя Данила Галицького та придворний храм його сина князя Лева.

 

Парк Високий Замок

Парк розмістився довкола та на схилах Замкової гори. На цьому місті колись була княжа гора, верхівку яку було стесано у 1869 році для побудови копця Люблінської унії. На території парку є пам’ятник Максиму Кривоносу, таємничий грот самогубців із замурованим входом до підземель, відомий будинок садівника та найбільш вишуканий ресторан міста «Високий Замок».

 

Нижній оглядовий майданчик

З нижнього оглядового майданчика видно все середньовічне місто, зокрема: купол костелу Домініканів, вежі Корнякта і Успенської церкви, костелу Кармелітів Босих, ратушу, Латинську катедру, собор Святого Юра, Оперний театр, шпилі костелу Єлизавети та багато чого іншого.

 

Верхня оглядова площадка

Верхній оглядовий майданчик – штучно створений у 1869 році. Копець побудували в честь Люблінської унії – возз’єднання Польщі та Литви. З майданчику відкривається вид на все місто.

 

Високий Замок

Замок збудований на Замковій горі під керівництвом князя Лева Даниловича. Замок був оборонним та спостережним пунктом, також слугував місцем зберігання зброї та іншої воєнної амуніції. Підвали замку слугували місцем утримання ув’язнених. Замок складався з трьох дворів та вежі. На сьогодні від замку залишилася тільки частина південно-західної стіни.

Коментарі, відгуки, запитання