Гора Високий Замок входить у гряду, яка відноситься до системи Європейського вододілу. Вона здіймається на висоту 413 м н. р. м. та 150-200 метрів над містом, що починається біля її підніжжя. Раніше гора була на 22 м нижчою, бо не було насипного кургану, котрий появився у 1869 р. на честь 300-ліття Люблінської унії. При цьому для створення насипу використали брили з фортечних мурів, чим завдали непоправної шкоди замку.
На вершині кургану знаходиться верхній оглядовий майданчик, звідки відкривається вид на Львів з Високого Замку. При цьому, серед джунглів хмародерів чітко можна відрізнити новобудови після 2010-хх рр. та радянські багатоповерхівки до 1990 р. Перші різноманітної форми та кольору, а другі – сумних брудно-сірих відтінків. Загалом, в хорошу погоду можна побачити ще й приміські ліси, поля та села в радіусі 20-30 км.
Щоб потрапити на верхній оглядовий майданчик, варто звернутися у львівські агенції (найкраще заздалегідь, тоді гарантовано буде квиток), які пропонують автобусні тури по Львову.
У 1838-41 рр. розбивали парк на схилах замкової гори, побудували будиночок для садівника, котрий доглядав за деревами й кущами. Тут було висаджено багато рідкісних видів дерев, зокрема червонолистий бук, деревовидна півонія тощо. Навіть тривіальні види, такі як липи, каштани, клени, яких у парку найбільше, створюють затишок та бажання прогулятися під їхніми кронами.
Від старовинного замку вцілів лише невеликий фрагмент замкового муру, та й то завдяки тому, що руїни вважалися елементом англійського парку.
Замкова гора Львів відома своїм гротом, який зажив сумної слави місця, де закінчували своє життя самогубці. Чому саме тут? Тому, що звідси відкривається прекрасний вигляд на місто. Молоді люди, котрі з різних причин вже не бажали жити, ішли сюди, востаннє дивилися на місто і… стрілялися. В кінці XIX ст. панувала епоха романтизму – вважалося, справжні мужчини не мали померти своєю смертю.
Грот охороняють два леви Шольц-Вольфовича. У 1883 р. в парку встановили камінь з написом в знак битви під Віднем, котра відбулася за 200 років до цього.
На території площею 37 га розкинувся парк Високий замок. Тут є стежини, алеї, площадки, клумби, залізні сходи, що ведуть до вершини гори з двох боків, знаменитий однойменний ресторан з гетьманською залою, мисливським будиночком, альтанками та штучним водним каскадом.
В радянський час центральним пунктом головної паркової алеї був пам’ятний знак полковнику Максиму Кривоносенку, козакам якого вдалося підкорити твердиню.
Крім верхнього в парку існує ще й нижній оглядовий майданчик, з якого відкривається вигляд на старе місто короля Казимира III з вежею ратуші, дзвіницями соборів, костелів та церков, частково австрійський Львів з собором Св. Юра, костелом Св. Єлизабети «Сісі», радянські мега-буди типу готелю «Дністер» та сучасні споруди, як-от стадіон «Арена Львів».
На сусідній із Високим Замком горою, що носить ім’я Лисої (піскова гора) афганці встановили пам’ятний хрест в честь своїх побратимів, котрі не повернулися.
Тур по Львову на автобусі вирішить вашу проблему з добиранням до найвищої точки міста і дефіцитом інформації щодо цього об’єкту.