Екскурсія для школярів у Львів на 2 дні

Ми, група вчителів та учнів колежу ім. В.О. Сухомлинського, м. Київ, скористалися екскурсійною програмою по Львову, яку нам запропонували в туристичному агентстві «Топ Тур».

Нижче подаємо звіт про побачене під час поїздки «Екскурсія для школярів у Львів та замки на 2 дні».

День 1

Шкільна екскурсія Львовом на автобусі

Це одна із найпопулярніших екскурсій по місту, адже вона включає пам’ятки та місця, які обов’язково потрібно відвідати туристу:
1) Храмовий комплекс св. Юра – головна (до відкриття Патріаршого Собору) святиня усіх українських греко-католиків та найкраща барокова пам’ятка архітектури в нашій країні.
2) Костел св. Ельчбети вражає найвищими шпилями висотою до 80 м.
3) Будинок органної музики – це колишній костел св. Магдалени, славетний тим, що має другий за величиною орган в Україні. Коли він грає, то тремтять стіни!
4) Пам’ятник національному герою Степану Бандері. До речі, екскурсовод цікаво розповідав про життєвий шлях Героя – більшість фактів ми, навіть, і не знали!
5) Монастир св. Лазаря, названий так, можливо, через те, що на його території розміщувався лазарет, котрий лікував більше хворих, ніж будь-яка інша монаша обитель міста. На жаль, і померло від ран та інфекцій тут в рази більше людей, ніж у іншому місці Львова.
6) Національний університет «Львівська Політехніка» з найкращими розписами інтер’єрів (зі слів гіда, бо ми не мали змоги побачити їх – вхід тільки для студентів і викладачів).
7) Замкова гора, з якої Вам відкриється красива панорама столиці Галичини.
8) Личаківський некрополь – національний музей та місце поховань багатьох знаменитих жителів міста і, навіть, його гостей, що тут померли.

Піша подорож Львовом для школярів

Екскурсовод покаже Вам найкращі середньовічні квартали, всім відому площу Ринок, ратушу, оборонні споруди, мури та арсенали; національні квартали, середньовічні кам’яниці-палаци, собори римо-католицької та християнської (вірменської) конфесій, монастирі й костели орденів Домініканів, Бернардинів та Єзуїтів, залишки синагоги «Турей Захав» («Золоті Ворота»), унікальний в світі комплекс Успенської церкви, каплиці Кампіанів та Боїмів, пам’ятники королю Данилу Галицькому тощо.

Показовий майстер-клас з виливання шоколадних левів та дегустації шоколаду

Впроваджений львівськими ентузіастами з метою організації дозвілля дітей шкільного віку, отримання ними неймовірно позитивних вражень від виливання рідкої шоколадної маси в спеціальні формочки, які виготовлені у вигляді плиток – копій львівських барельєфів та, звичайно ж, дегустації шоколаду.

 

День 2

Екскурсія на замки Золотої Підкови для школярів

Золочівський замок для учнів

Звели у 1534 р. у дерев’яному вигляді, але у 1634 р. шляхом перебудов він набув вигляду сучасної на той момент фортеці. За призначенням замок спочатку служив як оборонна фортеця, а потім як королівська резиденція. Однак, виглядає на те, що не був надто захищеним, хоча і оточували його вали з бастіонами та сухі рови. Слабка сторона захисту пов’язана з тим, що з протилежного від головного входу боку немає крутого обривистого рельєфу, а тогочасні бастіони будувалися відносно невисокими. На цьому фоні довгий замковий вал-ескарп зі рівнинного боку стає дуже уразливим до атак. Адже ворог може штурмувати його відразу в кількох місцях, а захист просто фізично немає де розташуватися в такій кількості, щоб відбити атаку.

Підгорецький замок для школярів

У ХУІІІ столітті це був один із найкрасивіших триповерхових палацових комплексів Європи. Збудований 100 р перед тим на замовлення гетьмана Конєцпольського архітектором А. дель Аква. Через дорогу від замку зберігся костел Святого Йосипа. Говорять, в замку живе привид Білої пані, яка була не то дружиною власника, не то дівчиною, котра відмовлялася виходити за нього заміж, через що її замурували у стіну.

Олеський замок для дітей

Цей замок є одним із найдавніших та найкраще відреставрованих на території України. Споруджувався він у XIII-XVII ст. Тут народилося два польських королі. Із замком пов’язано безліч легендарних історій. У давнину на подвір’ї викопали глибокий 42-метровий колодязь. В Олеських покоях знаходиться одна з найбільших у Європі замкових колекцій давньої дерев’яної скульптури.
Таким чином, екскурсія на 2 дні у Львів та замки для учнів виявилася насиченою, а ми вдячні працівникам компанії «Топ Тур Львів» Остапу Романовичу та Ані за гарно організоване дозвілля.