Досвід підйому на Говерлу від туристів-початківців

Хочемо розповісти про свій перший досвід походу в гори. В одній із турагенцій Львова ми купили квитки на одноденну подорож до Говерли. Однак, мандрівка виявилась не такою простою…
З 1 жовтня по 1 травня підйом на гору заборонений і підійматися можуть тільки професійні альпіністи або гірські туристи, до яких ми не належимо. Тому підйом на Говерлу запланували на теплу пору року. За порадами бувальців найкраще підійматись у липні і серпні, бо в цей період найбільша кількість сонячних днів і найменша кількість опадів. На липень у нас були інші плани, тому сходження на Говерлу ми задумали на 22 червня. І, за іронією долі, у цей час почалася злива. Але про це згодом.

 

Від бази «Заросляк» до вершини є два маршрути: синій і зелений. Синій шлях коротший, але крутіший, займає від 2,5 год. Зелена дорога довша, але пологіша. Ми підіймались і спускались синім маршрутом. Йдучи вгору, в якийсь момент відірвалися від групи. Спочатку думали, що заблукали, але коли ми побачили людей, вийшли на доріжку, то зрозуміли, що вздовж всього шляху є спеціальні позначки, біло-сині маркери, які вказують на маршрут. Тому якщо обираєте похід самотужки, дотримуйтесь цих маркерів і не заблукаєте! Після того, як піднялись на гору, гід сказав, що назад підемо синім шляхом. Але знаю, що зазвичай групи підіймаються і спускаються різними маршрутами, щоб побачити красу Карпат із різних ракурсів.

В процесі сходження спершу дерлися по всіх схилах, а на малій Говерлі нас чекала злива. Були втомлені, відчували холод і хотілося прилягти. Хотілося все кинути і спуститися вниз. Проте вирішили не здаватися і іти до кінця. Через якийсь час небо розпогодилось і нам відкрились неймовірні пейзажі на Чорногору, звернули увагу, що на деяких вершинах ще лежить сніг. Далі, вже з вершини Говерли ми спостерігали красивий вид на гори і, навіть, побачили Румунію. Отже, завжди йдіть до кінця! Пам’ятайте, на високогір’ї погода мінлива, тому не бійтесь дощу, бо він може припинитись в будь-який момент.
В горах ми були вперше, враження незабутні, хочемо ще! Всім раджу замовляти підйом на Говерлу з досвідченим гідом.