Чому турагенція «Топ Тур Львів» бере завдаток за екскурсію?

Досвід багатьох років праці з клієнтами показав, що майже завжди, коли клієнти пересилали нам передоплату, вони з’являлися на екскурсію по Львову!

У кількох ситуаціях замовники висилали аванс, одначе з певних причин, від них незалежних (раптовий дощ, або хвороба, поломка їхнього автомобіля тощо) не змогли з’явитися. У цих випадках ми повертали кошти. Звичайно, при умові, що нас було заздалегідь попереджено. Але такі трафунки одиничні порівняно з сотнями замовлень.
В той же час, коли клієнти відмовлялися присилати завдаток, то потім ми мали справу, можна так сказати, з «лотереєю»: з’являться вони на зустріч із екскурсоводом, чи ні! І це при тому, що у нас екскурсії по Львову недорого обходяться туристам! Ба, навіть, порядні клієнти за певних обставин, при відсутності завдатку, часом не з’являлися на екскурсію. Але такі замовники, принаймні, передзвонювали самі хоча б за годину до початку екскурсії і повідомляли, що не з’являться.
Однак, бувають і непорядні гості нашого міста, що не присилали завдатку, а підтверджували за годину до початку екскурсії, що з’являться на неї (ми всіх обдзвонюємо для перестраховки), а потім не з’являються і виключають телефони. І це, незважаючи на те, що наші екскурсії по Львову ціни на які є конкурентними, або, навіть, нижчими за ринкові! А гід спішив, платив за добирання, нервувався, чекав, надіявся, а потім із зіпсутим настроєм вертався додому. Неустойку екскурсоводу та його добирання приходилося оплачувати нам. Нам важко зрозуміти поведінку таких псевдо-клієнтів… Можливо, вони, в останній момент, вирішили вирушити на екскурсії по Львову самостійно.
Таким чином, роль авансового платежу полягає в наступному:
1) Завдаток дисциплінує клієнта. Вони, знаючи, що вже проплатили частину оглядової програми, стараються не планувати нічого в притик до її початку, не пити багато алкоголю у вечір перед днем зустрічі з гідом та не відміняти екскурсію, коли хмарка раптом затулила сонечко і т.д. У нас був випадок, коли клієнт без передоплати злякався раптового проливного дощу, котрий почався за годину до початку подорожі містом, однак припинився через 20 хвилин. Замовник поспішив відмінити прогулянку з гідом, хоча на момент її планованого початку вже світило сонечко, а з бруківки щезла вода. Звичайно, якби дощ продовжився, то ми запропонували б перенести екскурсію, або віддали б завдаток.
2) Аванс служить страхівкою для гіда, якщо клієнт все ж таки не з’явився на екскурсію і, найголовніше, не попередив завчасно про її відміну.
3) Передоплата говорить про серйозність намірів клієнта. Деколи бувають люди, які часто телефонують і багато розпитують нас, створюючи враження, що вони дійсно будуть, а от завдаток прислати відмовляються. В самий останній момент вони не з’являлися, або відміняли замовлення, хоча були обговорені екскурсії по Львову вартість яких у нас знаходиться в розумних межах.