Загадки підземелля монастиря домініканів

Вважається найдовшим та найстарішим у місті. Це надзвичайно цікаве та захоплююче місце у Львові, яке й до сьогодні приховує безліч незвіданих таємниць та загадок, серед яких можуть бути скарби, потаємні ходи та різноманітні сховки.

Припускають, навіть, що ці підземелля Домініканського костелу є успішно збереженою до наших часів частиною палацу князя Лева, збудованого ще у 1270 р. Так, колись давно, саме в цих підземних монастирських кімнатах (келіях) молилася знатна князівська родина, а також переховувалась деякий час «чорна княгиня» та засновниця Острозької Академії – Гальшка Острозька. Остання була дуже багатою нареченою та водночас дуже нещасливою жінкою, оскільки на роль її обранця претендувала велика кількість негідників та лицемірів.

Цікаво, що, завітавши сюди, можна багато дізнатись про життя домініканських монахів, їх побут, звичаї, святині, а також про в’язницю, яка раніше тут знаходилась (до речі, в ній утримувались найцінніші князівські в’язні) та багато іншого. Так, в одному із приміщень можна наочно поглянути на те, як раніше виглядав зал тортур, в якому катували в’язнів. Там розміщена шибениця для катувань, старовинна пічка із вугіллям та воскові фігури безнадійно засмучених людей, які, як можна припустити, вже очікують на своє покарання.

Окрім цих фігур, підземелля Домініканського монастиря містять ще і воскову статую жебрачки та вродливої жінки-чаклунки з мокрим волоссям. В давнину, якщо панянку підозрювали у відьмацтві, то її кидали у воду, і якщо вона не потонула, значить дійсно володіє магічними силами. Після цього, жертву катували до того часу, поки вона не зізналась у всьому.

Розташоване у підземеллі і житло монаха-відлюдника – скромна (без лишніх зручностей) кімната. Раніше вважалося, що молитви таких ченців швидше вислуховуються Богом, адже останні ведуть аскетичний спосіб життя й тому багачі часто віддавали частину свого майна монастирям, в обмін за їхню молитву.

В наш же час на території підземної частини домініканського монастиря встановлена спеціальна мультимедійна презентація, з допомогою якої можна ознайомитись із різними місцевими святинями (усі вони на превеликий жаль, так і не збереглися до сьогодні), а також побачити живописні витвори мистецтва, виконані на склі авторкою Н. Курій-Максимів, присвячені легендам про чотири львівські храми різних згромаджень.

Якщо Ви приїдете у Львів підземелля Домініканців слід відвідати обов’язково!