Нестандартна екскурсія містом Львів передбачає відвідування Вілли Густава Бізанца.
Знаходиться в саду, на повороті з вул. Чупринки на вул. А. Мельника. Відноситься до вул. Чупринки під номером 72.
На другій стороні вулиці Чупринки знаходиться будинок В. Равського-молодшого. Власник та архітектор вілли у саду – Г. Бізанц (1848-1925 рр.), ректор Політехніки. Походив з французьких гугенотів, які, втікаючи від переслідування, оселилися спочатку в Швейцарії, потім у Західній Німеччині, де германізувалися. Його предки з’явилися в Галичині на початку XVIII cт. з першою хвилею німецьких колоністів. Народився в с. Кути під Стриєм. Прізвище Bizanc – германізований варіант назви фрацузького міста Безансон, з якого походять предки архітектора. Був членом журі багатьох архітектурних конкурсів, зокрема, будівництва ратуші в Дрогобичі та Стрию, Торгово-промислової палати, університету та багатьох прибуткових будинків у центрі Львова, котрі можна оглянути після того, як забажаєте замовити екскурсії у Львові. Проектував головний корпус Львівської політехніки разом з Ю. Захаревичем у 1872-1876 рр. та багато інших будівель у столиці Галичини.
Був одружений на Марії Гроссе, також німкені, але з Кракова. Мав двох доньок та сина. Цікаво, що женився він аж у 1896 р., тому став батьком у досить поважному віці. Так, найстарша донька Софія народилася, коли йому було вже 49 років, а наймолодший Юліус, коли татові виповнилося 56 років! Очевидно, що дружина була значно молодшою від нього, однак інформація про дату її народження відсутня. Одна з його доньок, на ім’я Софія, у віці 27 років одружилася з польським архітектором Адамом Мсцівуєвським, з яким мешкала у батьковій віллі та мала двох доньок-близнючок, померла в 1949 р. Більше нічого про його дітей і, тим більше, внуків, на жаль, невідомо.
Густав Бізанц почав будувати свій особняк у 1900 р., якраз відразу після того, як, з перервою у два роки, народилися обидві його доньки. Завершив будівництво через три роки, а ще через рік народився його наймолодший син. Так що відомий архітектор належить до тієї категорії людей, котрі «все встигають» у своєму житті! Фасади споруди оздоблено в стилі модернізованого німецького барокко. Характерною особливістю цієї споруди є круглі віконця на горищах та волюти, якими завершуються фронтони фасадів. В радянський час у будівлі розміщувався дитячий садочок, зараз офіс Укртелекому.
Густав Бізанц належить до тих знаменитостей, хто похований на Личаківському цвинтарі. Якщо Вас, шановний читачу, цікавить інформація про львівські вілли, тоді чекаємо у нас на екскурсії!