Ресторан «Криївка» у Львові

Ви приїхали в пошуку екскурсій до Львова, а відтак захотіли десь перепочити?

Проте Вам набридли типові заклади харчування і бажаєте поринути в незвичну підпільну атмосферу, яка панувала більш ніж півстоліття назад і відчути себе повстанцем? В такому разі Вам пора відвідати ресторан «Криївка» , в якому створена атмосфера справжнього бункеру вояків Української Повстанської Армії.

Ви не побачите вивіску “Криївки”, оскільки, за законами воєнного часу, вхід до неї має бути законспірований. Проте вхід до ресторану знайдете без проблем, запитавши про нього у будь-якого дорослого львів’янина в центрі міста.

Щоб зайти у незвичайний заклад потрібно сказати пароль “Слава Україні” та випити чарку зігріваючої медовухи. Після цієї процедури перед Вами відкриються двері у зовсім інший світ: дерев’яний інтер’єр з бруса, як у криївках (хоча подекуди видно старовинні стіни зі специфічної грубої цегли), листівки та карти УПА на стінах, повсюди розкидані гільзи та патрони, офіціанти в ролі вояків, доволі цікавий музичний фон…

Особливої уваги тут заслуговує меню «Криївки». Найпопулярнішими стравами є: борщ ”Перше причастя”, півметра Ковбаси, свинина в пиві “Жорік хонде хох”, куліш “Пантелеймонова сокира”, вечеря лісового “Гауляйтера” (картоля, яловичина, бринза), сковорідка “Сита Дивізія” (картопля, ковбаса, помідори, сир, гриби), вареники в асортименті, деруни з грибною підливою, картопля із скоринкою під грибами “Бульба з п’єца“, смалець, сало та ін. До пива Ви можете замовити пивну таріль “Палаючі набої”, вушка, крученики. Меню дуже різноманітне, ситне та смачне.

На згадку про відвідини кнайпи Ви можете придбати сувеніри: музичні диски, книги, меню Криївки, футболку, медовуху сувенірну, комікси для дітей, листівки, значки, магнітики, нашивки…

«Криївка» є настільки популярним рестораном у Львові, що екскурсоводи намагаються показати її гостям міста при будь-якій нагоді… Цікаво, що їхні роботодавці не завжди цьому раді, бо гіди відхиляються від свого екскурсійного маршруту, хоча клієнти, як правило, дуже втішені… Проте, є кілька екскурсій, які спеціально включають даний заклад у свій маршрут. До них, у першу чергу, відносяться Гастро-екскурсія Львовом та прогулянка Львовом для дітей. Ще б пак! Який хлопець не мріє потримати в руках справжній німецький, чи радянський автомат, одягнути каску, чи бушлат часів 2-ої Світової війни?

Навіть дівчатка намагаються при нагоді сфотографуватися в касках! А чого ж! Виглядає навіть досить симпатично! На великі державні чи релігійні свята, коли підземні музеї міста зачинені, до «Криївки» навідуються групи в рамках екскурсії «Підземелля Львова». Оскільки на даху приміщення зі знаменитим рестораном знаходиться справжня протиповітряна гармата середини минулого століття, то, відповідно, сюди ведуть туристів, які замовили таку послугу, як відвідування дахів Львова. Ну і звісно, де, як не в даному кафе завершувати екскурсію «Львів патріотичний». У місті більше немає такого закладу харчування (який водночас є і музеєм слави УПА), котрий був би настільки популярним у туристів та місцевих гідів. Тому, вперед за новими враженнями у ресторан “Криївка”!