Музей І. Франка у Львові — літературний об’єкт №1 для шкільних груп

Відвідування музею Івана Франка у Львові є необхідною складовою екскурсійної програми для школярів і, навіть, для дорослих. В цьому будинку відвідувачі познайомляться з побутом, особистим, творчим та політичним життям знаменитого письменника й отримають яскраві емоції.
На маленькому горбистому клаптику землі на території садиби, де знаходиться будинок-музей, перед дітьми постає бронзове погруддя знаменитого Каменяра. Недалеко від нього розташовується сад, де дотепер збереглася груша, посаджена видатним українським генієм! Учні зайдуть у будівлю в швейцарському стилі, котра стала сімейним гніздечком для родини Івана Франка. В будинку на першому поверсі є 5 кімнат та кухня, а на другому — 2 кімнати.
Дуже цікаво про особисте та творче життя великого письменника розповідають екскурсоводи в музеї. Під час шкільної екскурсії Львовом учні та вчителі, буває, що навіть пускають сльозу, адже життя генія було ой яким непростим!
Інтер’єри дому-музею відтворено з неабиякою точністю, оскільки родина письменника відпродала музею майже всю його колекцію меблів та особистих предметів. Зараз це один із найбільших меморіальних музеїв України. Тут дітям покажуть аж 33 тисячі експонатів, серед яких 600 речей самого Івана Франка!
Одразу в передпокої дітки побачать перед собою стародавню скриню з орнаментами, старенький креденс, абажур, виконаний в цікавому стилі, картини на стінах тощо.
В одній з кімнат було розташовано бібліотеку. Франко був страшенним книголюбом, тому бібліотека налічувала велику кількість книг, але в самому музеї діти побачать лише частину з них. Унікальними експонатами слугують збережені листи сусіда, Михайла Грушевського, в яких він описував своє невдоволення через шум зі сторони садиби письменника. В кімнаті збережена й піч, прикрашена кахлями, на яких зображено бойківські та гуцульські орнаменти.
У спальні Франка розміщені два ліжка, які належали йому та синові Андрію. Фотографія, що висить біля місця сну, зображує сумного генія, про причини його смутку детально розкаже гід під час даної екскурсії Львовом. На постелі можна побачити вишиванку з дивовижним орнаментом, подаровану письменнику майстринею з Полтавщини.
В одній із шаф перед очима постануть барвисті наряди родини Франків.
Гуляючи музеєм, потрапите в їдальню, де здійснювало трапезу сімейство генія української літератури. У них, навіть, була ціла культура споживання гарячих напоїв. Тут відвідувачі побачать декілька видів різнобарвних сервізів, з яких Іван Франко, його дружина та діти пили трав’яні карпатські чаї та каву. В куточку кімнати біля вікна сховався самовар, привезений з Одеси і котрий мав стати частиною приданого для його дочки Анни.
Дякуючи дружбі із І. Трушем стіни будівлі завішані картинами талановитого художника, які він або сам дарував другу, або Франко їх у нього купляв.
Також завітайте і на кухню, котру реконструювали завдяки спогадам і логіці, адже знімки цього місця було втрачено. До прикладу, біля входу знаходиться рукомийник для того, щоб, прийшовши, одразу помити руки. З іншого боку стояла піч, тому логічно, що холодильник був в протилежній стороні. На цій екскурсії Львовом для учнів малі відвідувачі зі здивуванням дізнаються, що дерев’яна скриня в давнину слугувала джерелом холоду.
У кімнаті відпочинку дружини та доньки Івана Франка гості побачать два ліжка, встелені стародавніми галицькими коцами, швейну машину та ікону з вишитим рушником.
У великому будинку місцем усамітнення для письменника слугував робочий кабінет, в якому досі стоїть його стіл. Кількість творів Франка налічує 6 тисяч, тому дітки мають унікальну можливість побачити, де відбувалось створення генієм багатьох творів. Увагу відвідувачів приверне лавровий вінок на стіні , а під ним на тумбі розташований ріг достатку, подарований Соломією Крушельницькою. Окрім цього дітям покажуть сплетену особисто народним письменником риболовецьку сітку.
На другому поверсі будинку знаходиться фортепіано Франкової дружини Ольги Федорівни, а на стінах школярі помітять світлини, на яких задокументоване їхнє спільне життя. На столі у коридорі під склом можна прочитати кілька листів із сімейного архіву.
Одна з кімнат на верхньому поверсі належала Тарасу, сину Каменяра. В ній не лише діти, а й дорослі дізнаються про насичену діяльність Франка-молодшого. Тарас також був талановитим, екскурсанти зможуть познайомитися зі зразками його живопису.
Через стіну від Тараса проживав наймолодший син Петро. Серед експонатів музею знаходяться предмети, використовувані ним в житті.
У вільному для відвідувань доступі знаходиться й підвал сімейства. Тут дітям покажуть, якими в давнину були пральня, старенькі санчата, різноманітні предмети для риболовлі, якою так захоплювався Франко.
Будинок – музей на сьогодні став місцем натхнення для інших, саме тут проходять літературні вечори і зібрання для вшанування пам’яті генія. При замовленні екскурсії Львовом для школярів просто необхідно навідатись до нього, щоб пізнати світ, в якому прожив значну частину свого життя всесвітньо відомий своїми працями Іван Франко.