Як правильно худнути під час походів в гори

Мене звати Аліна, я хочу розповісти вам про свій досвід схуднення під час здійснення підйому на г. Говерла під керівництвом провідника-професіонала з турагенції Топ-тур Львів.
Я вже давно намагалася скинути надлишкові кілограми. Для цього сідала на дієти, відвідувала спортзал – все намарно. Після інтенсивної пробіжки, витративши 300-400 калорій і приблизно стільки ж грам у вигляді поту (кажуть, що від фізичних навантажень жир перетворюється на воду), поверталася до своєї попередньої ваги майже відразу ж після першого-другого прийому їжі. Це було пов’язано з тим, що після чергових тренувань появлявся сильніший, ніж зазвичай, апетит і з’їдалося більше «норми» якось непомітно. При цьому, на обід та вечерю клала в тарілку ніби й небагато…
Якось прочитала в інтернеті про похід в Карпати з турагенцією «ТТ Львів» і вирішила піднятися з їхнім провідником на Говерлу.

Метою було побачити красу Карпат з висоти пташиного лету, ну і, звісно, здійснити корисне для свого тіла діло: підйом на висоту 2061 м н. р. м мав забрати в мене не одну сотню калорій. Записалася, оплатила тур, отримала номер мобільного нашого керівника. Ним виявився пан Роман – добрий фахівець не тільки зі знання гір, але й, можна сказати, у дієтології також. Так, він пояснив, що інтенсивні навантаження, яким ми піддаємо наш організм у спортзалі, справді допомагають скинути лишні пів-, або 1 кг. Але, біда в тому, що після повернення з тренувань додому організм повертається до попереднього фізіологічного стану і бажання перекусити, помножене на додатковий апетит через різку втрату калорій, перемагає. Одначе, на відміну від бігу, який триває 20-40 хв, походи в гори на 1 день тривають 8-12 год. І, в результаті, витрачається в рази більше калорій, аніж в тренажерному залі. Тому, наприклад, під час підйому на Говерлу абсолютно реально скинути 2-3 кг. Але, як зауважив наш екскурсовод, під час трекінгу важливим моментом є не тільки втрата ваги, але й пригнічення почуття голоду. Справа в тому , що рухатися по перетнутій місцевості приходиться швидко і багато, а привалів по дорозі до вершини є щось 7, або 8. І тут найголовніший момент! Під час зупинки на відпочинок важливо не переїсти! А це вповні реально, особливо, для людей із слабкою силою волі. Тривале помірно – інтенсивне фізичне навантаження «вбиває» на певний час почуття голоду. Тільки я почула про це від гіда, як відразу сховала бутерброд з маслом і котлетою назад у рюкзак, який, чесно, їсти не дуже хотілося. Наситилася лишень сухофруктами і пучком горішків. Запила все джерельною водою і, о чудо, відчула повну ситість і приплив нових сил. На все життя буду вдячна п. Роману за його корисні поради та з приємністю згадую чудову подорож на Говерлу!