Причини, через які туристи не можуть піднятись на Говерлу

Більшість людей хотіли б здійснити похід на Говерлу одним махом. Мається на увазі добре виспатись, рано встати, одягнутись, поснідати, приїхати на місце посадки, сісти в автобус, добратись до місця старту, здійснити підйом на Говерлу, спуститись вниз та повернутись того ж таки вечора додому. Однак, у кожній групі туристів є від 5 до 15 % таких, кому не вдається підкорити найвищу вершину України. Причин, чому вони цього не можуть зробити, є багато і більшість з них пов’язані із неправильною поведінкою чи підготовкою охочих до сходження. Ось найважливіші з них:

Недостатня фізична підготовка

Деякі учасники є недостатньо готовими до раптових та важких фізичних навантажень. Щоб бути впевненим у своїх силах потрібно вести не просто активний, а дуже активний спосіб життя: ходити в спортзал, бігати крос чи час від часу виконувати важку фізичну роботу.

Стан здоров’я та надлишкова вага

Дехто не має уявлення, наскільки важким є сходження на Говерлу. На багатьох сайтах підкорення найвищої вершини України рекламується як середньої, або нижче такої важкості. Насправді воно складне, або вище середнього. Через це деякі люди, в яких є проблеми з серцем, судинами, колінами, астмою, надлишковою вагою, завершують свій шлях на півдорозі.

Недостатність сну

Якщо з тих чи інших причин туристу довелось спати 3 год, або й менше у ніч перед походом, то шанси піднятись мізерні, бо організм не має достатньо сил!

Алкоголь

Зустрічаються “герої”, які, не зважаючи на застереження, п’ють велику кількість міцних алкогольних напоїв увечері перед сходженням. Особливо це стосується тих, хто замовляє тур на Говерлу на 2 дні. Цей тур передбачає екскурсійно-розважальну програму у перший день, від самого ранку і до пізнього вечора. Навіть, якщо ви фізично активний молодий чоловік, то поєднання алкоголю та недостачі сну гарантовано не дасть вам можливості здійснити вашу мрію – побувати на найвищій точці України.

Забагато провіанту та речей в наплічнику

В поході горами кожен зайвий грам має значення! Однак, багато хто не звертає уваги на слова гідів та напаковує рюкзак надлишковою кількістю їжі та зайвими речами. Це є вагомою причиною, чому турист не може дійти до вершини!

Невідповідне взуття

Цей фактор не можна недооцінювати, бо в дещо затісному чи незручному взутті турист при інтенсивному підйомі швидко намуляє мозолі чи рани. В результаті йти далі буде нереально. Також категорично не можна відправлятись на Говерлу, як на екскурсію чи відпочинок: в туфлях чи в’єтнамках. Більшість це розуміє, однак є й такі, хто йде на Говерлу у невідповідному взутті.

Відсутність дощовика (коли раптово починає дощити)

Погода на Чорногор’ї надзвичайно мінлива: не варто довіряти навіть популярним сайтам з її прогнозу. Буває так, що сусідні вершини заливає сонячним світлом, а саме вас накрила злива. Тому відсутність дощовика під час дощу може відіграти вирішальну роль у вашому рішенні припинити рух далі.

 

Ми не беремо до уваги такі моменти як певні фізіологічні стани організму (до прикладу, розлад кишківника або шлунку), недостатність часу тощо, які також перешкоджають підйому. Причина в тому, що людина банально може не передбачити їх.
Але, в більшості випадків, якщо ви звернетеся до спеціалістів, які проведуть для вас інструктаж, то вам гарантовано вдасться уникнути багатьох проблем при замовленні походу на Говерлу за один день.