березня 2023

Екскурсія для дорослих «Львів кримінальний та батярський»

Замовляйте екскурсію, якщо бажаєте:
• Відчути приплив адреналіну та почути реальні шокуючі історії з жорстокого Середньовіччя та кримінальних хронік Львова з австрійських та міжвоєнних часів;
• Небуденно провести час у нашому місті!

Наперед просимо вибачення, що пропонуємо для перегляду фотографії, зроблені не професійним фотографом в заздалегіть постановочних ситуаціях, а екскурсоводами під час реальних турів.

Під час екскурсії «Львів батярський і злочинний» ми покажемо багато місць в центрі міста, де відбувалися жахливі злочини, гулянки, різноманітні афери, знаходилися колишні квартали червоних ліхтарів та розповімо відповідні цікаві історії на кшталт нижчеописаного донесення, котре зберігається в Держархіві Львівської області.

 

«1907 р., жовтень. – Анонімне донесення, адресоване дирекції львівської поліції про нелегальний продаж зброї російським революціонерам у Львові.

 

Вже довший час різні люди з Росії відвідують тутешніх торговців зброєю і рушникарів з метою закупівлі різної зброї, патронів, а зокрема великої кількості браунінгів, для використання тамошніми революціонерами. Не даючи собі ради із закупівлею, винайшли інший шлях - відшукали собі єврея, торговця на прізвище Штейн, який займається в Жовкві торгівлею та широкомасштабною контрабандою зброї, амуніції, динаміту та хімікалій під прикриттям торгівлі старими речами.
Бажаючи це все узаконити, пан Штейн з Жовкви подав прохання до магістрату у Львові про надання йому концесії на продаж зброї та пороху. Наскільки мені відомо, поліція та магістрат хочуть позитивно розглянути це прохання, внаслідок чого виникає побоювання, що під такою фірмою робитимуться великі зловживання зі шкодою для обох дружніх держав.
Отже, виникає потреба негайно перешкодити тому, і то тим більше, що за Штейном криється весь комітет ППС.
Було б доречним посилити нагляд за складами зі зброєю, зокрема заборонити торгівлю старими речами, а всіляку зброю - без різниці нова чи стара - конфіскувати, оскільки цього вимагає закон.
У неділю, тобто 6 числа ц. м., між 6 i 10 годиною вечора Штейн у Жовкві має передати невелику кількість браунінгів довіреній особі ППС, яка відвезе їх до Белзця, на кордон.
Внаслідок цього прошу видати належні розпорядження і переконатися у правдивості моїх слів. Незабаром представлю донесення про нову організацію бандитів, що має своє гніздо під боком поліції у Львові».

 

Як Ви звернули увагу, в цій історії австрійська поліція слідкувала за євреєм Штейном. До речі, спосіб життя львівських євреїв ми висвітлюємо у нашій екскурсії Львів іудейський. Прогулюючись старовинними львівськими єврейськими кварталами, ми розповімо Вам багато чого цікавого про звичаї місцевої довоєнної гебрейської громади.

Коментарі, відгуки, запитання