березня 2023 / Щоденно

Прогулянка двориками та пасажами Львова з екскурсоводом

 

Запрошуємо:

  • Прогулятися загадковими Львівськими двориками та побачити особливості життя львів’ян у середньовічні часи та сьогодення.
  • Відвідати справжнісінький італійський двір та поринути в незабутню атмосферу романтичної Венеції та захоплюючого Риму.
  • Продегустувати різні сорти кави та чаю, а також скуштувати оригінальні авторські десерти в колоритній кав’ярні міста – «На Бамбетлі».
  • Ознайомитися з широким асортиментом скляних авторських виробів та побачити, яким дивовижним та різноманітним буває світ художнього скла.
  • Завітати до унікальної кав’ярні «Копальня кави», – місця, де народжується Львівська кава та шахти, звідки її видобувають.
  • Прогулятися незабутніми місцями зйомок усім відомого радянського фільму «Д’Артаньян та три мушкетери» та поринути в той невимовний час, де панує дух хоробрості та відваги.

 

 

Вартість вхідних квитків:

Італійський дворик  – 10 грн/дор, 5 грн/студ. або дит.

Аптека-музей – 35 грн/дор, 20 грн/студ., 10 грн/школярі.

Наперед просимо вибачення, що пропонуємо для перегляду фотографії, зроблені не професійним фотографом в заздалегіть постановочних ситуаціях, а екскурсоводами під час реальних турів.

Італійський ренесансний двір

Його ще часто називають Королівською кам’яницею, адже він знаходиться в історичній пам’ятці архітектури - Палаці Корнякта, збудованій у 1580 році. Також особливої уваги тут заслуговують: символ міста - кам’яний лев Лоренцовича зі своєю історією, стовп позору та ганьби - прангер, та вирізьблена надгробна плита. Цікавим є і той факт, що у цьому дворі, ще у XVIIІ столітті ставили п'єси Шекспіра. Тут, у Вас буде унікальна можливість насолодитися італійською музикою та поласувати традиційними італійськими стравами.

 

Дворик бургомістра Гросваєра (площа Ринок, 37)

Без перебільшення, це один з найстаріших двориків у Львові, котрий дойшов до наших днів ще з XVII століття у майже незміненому стані. Кам’яниця, яка оточує дворик, була побудована ще губернатором Гросваєром, який керував захистом Львова під час його облоги військами Богдана Хмельницького. Зараз в цьому місці знаходиться екскурсійне бюро «ТОП-ТУР Львів», при вході до якого, стоять ковані двері та одвірки зразка XVII століття.

 

Пасаж Андреоллі

Один з найстаріших пасажів міста Лева, названий на честь швейцарського купця Домініка Андреоллі, котрий заснував першу в місті цукерню. Зараз же, в цьому місці знаходиться популярна львівська кав’ярня «На Бамбетлі», особливістю якої є можливість поласувати різними смаколиками, сидячи на підвіконнях закладу та старовинних лавках «бамбетлях». 

Дворик «Щось цікаве»

Відомий унікальною у Львові мистецькою галереєю під відкритим небом та крамничкою з різноманітними скляними виробами ручної роботи. Для прикладу, це різноманітні сувеніри, картини, домашній декор, прикраси та багато іншого. Тут часто проходять різноманітні виставки молодих художників та фотографів, а також концерти акустичної музики. Можна впевнено сказати, що цей дворик тісно поєднав мистецтво та звичайне життя людей.

 

Вірменський дворик

Його проект був розроблений ще у XV столітті. Відомо, що колись на цьому місці знаходилося кладовище, від якого до наших часів, збереглися одні лише надгробні плити з надписами на різних іноземних мовах. Саме у Вірменському дворі, проходили зйомки усім відомого радянського фільму «Д’Артаньян та три мушкетери».

 

Подвір’я ресторану «Mons Pius»

Оформлення дворика є досить оригінальним та цікавим, оскільки воно виконане під старовину. Ресторан знаходиться у будівлі першого банку-ломбарду Львова, і його назва перекладається як «Гора Благодаті». Вас зачарує інтер’єр закладу та потішить рівень обслуговування в ньому.

 

Дворик ресторану «Манускрипт»

Саме у цьому дворі, у XVI-XVII століттях діяла перша кнайпа міста, над входом до якої висів маскарон п’яного лева, котрий поїдав гроно винограду. Зараз тут панує дуже приємна та затишна атмосфера. Це подвір’я виходить на кав’ярню «Синя пляшка», де вперше за незалежної України почали готувати палаючу каву. Також заклад відомий дегустацією широкого асортименту домашніх настоянок.

Подвір’я Успенської церкви

Тут панує невимовний дух епохи минулого, що зачаровує всіх хто вперше завітав на це подвір’я. До церковного комплексу входить: каплиця Трьох Святителів, 66-метрова вежа Корнякта, ну і власне, сам храм Успіння Пресвятої Богородиці, що є яскравим архітектурним прикладом українського ренесансу. Впродовж 20-х років минулого століття, церква була доповнена вітражами, що несуть велику художню цінність.

 

Бернардинський сад

Знаходиться під стінами Бернардинського монастиря, оточений могутніми кріпосними мурами та Глинянською вежею. Також, там знаходиться ресторан «Перша львівська грильова ресторація м'яса та справедливости», присвячений образу ката, котрий вміло розбирається з м’ясом. Особливістю оформлення приміщень цього закладу, є їхня схожість з давніми підвалами інквізицій.

Дворик «Копальні кави»

Відомий затишною кав’ярнею-крамничкою «Копальнею кави», яка згідно легенди створена над кавовою шахтою. Тут Ви зможете поласувати різними рецептурними варіантами кави, а також побувати на різних літературних читаннях, презентаціях та виступах джаз-бендів.

Дворик аптеки-музею

Цей двір відтворений реставраторами у стилі житлового будинку заможного міщанина XVI-XVII століть, що досить гармонійно поєднується з архітектурним ансамблем аптеки-музею, котра діє і по наш час. В ній, залишилися добре збережені цікаві фармацевтичні експонати та старовинний інтер’єр споруди. А на внутрішній частині двору, стоїть фігура, названа «пам’ятником відьмі».

Двір Львівської Ратуші

Львівська Ратуша є окрасою міста та найвищою спорудою міської ради в Україні, її висота в поєднанні з вежею становить 66 м. Її внутрішній двір є своєрідним майданчиком для проведення різноманітних театральних заходів, концертів та тематичних вечірок.

Коментарі, відгуки, запитання