Наперед просимо вибачення, що пропонуємо для перегляду фотографії, зроблені не професійним фотографом в заздалегіть постановочних ситуаціях, а екскурсоводами під час реальних турів.
Стільсько
Унікальною згадкою про давні часи панування білих хорватів на Львівщині та у Карпатах є історико-культурний комплекс Стільське городище, що складається з оброблених людиною скельних виступів, потужних валів, печер та підземних лабіринтів. Стародавня столиця Білої Хорватії розкинулася на території площею приблизно 200 кв км, і вважається одним із найбільших міст подібного типу. Укріплена частина міста займала 250 га, а оборонні стіни простягалися аж на 10 км. У численних печерах та підземеллях вчені знаходять сліди відправлення язичницького культу, а згодом і шанування християнської релігії. Унікальне місто, створене давніми архітекторами, що активно застосовували у будівництві природні печери та лабіринти, немає аналогів у Європі.
В урочищі Лиса, або як її ще називають, Чорна гора знаходиться місце, сповнене містичної сили, та сакральних знань. Тут, у витесаних ще у XIII ст вапняково-піщаних печерах, що належали до прадавнього мегаполіса Стільсько, знайдені численні жертовники та вівтарі, які свідчать про ритуальне значення цього місця. Спочатку тут справляли свої обряди язичницькі жерці, а з приходом християнства їх місце зайняли священики. У темряві печер наші предки відчували близькість богів, і ще багато століть приходили сюди вшанувати їх.
Дуброва
Ще одне місце, куди приходили молитися своїм богам давні мешканці Стільська, знаходиться за декілька кілометрів від хорватської столиці на р. Колодниця. Це комплекс піщаних печер, які у сьогоденні прозвали за красу "Українським Хоббітоном". Головною перлиною цього місця, став Камінь-Дирявець, або як його ще називають Столовий Камінь. Першу назву він отримав за наскрізний отвір, куди може зайти доросла людина, другу за рівну маківку, що нагадує стіл. У давнину на маківці каменю горів ритуальний вогонь, а сам камінь вважався Храмом Сонця. Все це підштовхнуло дослідників до думки, що тут знаходився культовий комплекс білих хорватів на Львівщині. У печерах спочатку мешкали служителі культу, потім тут були келії для монахів.
Миколаїв
Біля цього міста у високих піщаних пагорбах, що контролюють долину та стратегічно важливу дорогу з півночі на південь Львівщини, знаходяться численні паралельні тунелі довжиною 20-30 метрів кожен, з’єднані проходами. Деякі екскурсоводи (і навіть науковці) помилково вважають їх печерами білих хорватів. Однак детальні дослідження показали, що автор створення цих підземних ходів зовсім інший… Якщо б Ви, або Ваша сім’я, чи група могли дозволити собі замовити індивідуальну екскурсію до печер Миколаєва, то тоді наш гід розповів би правдиву версію їхнього походження. Якщо ж Ви бажаєте здійснити екскурсію до святинь білих хорватів у складі збірної групи, то, в такому разі, ми не можемо гарантувати, що Ви дізнаєтеся про різні варіанти походження підземних ходів Миколаєва. Це пов’язано з тим, що та невелика кількість гідів, котра може проводити екскурсію по печерах Львівщини, в основному, дотримується версії про їхнє дохристиянське походження. Оскільки жодні курси екскурсоводів не проводять лекцій стосовно печер білих хорватів і майже немає науковців з даної тематики, то, відповідно, екскурсії здійснюються, як правило, гідами-аматорами, котрі, на жаль, можуть подати недостовірну інформацію.
Угерське
Ще одним цікавим місцем, відвідавши яке, ви не тільки побачите для себе багато нового, але й скуштуєте смачну продукцію, є фермерське господарство "Добра Корівка", що відоме своїми сирами "Мукко", і де знаходиться більше тисячі корів та кіз. Тут ви дізнаєтесь, як виготовляють за голландською рецептурою унікальні сири з додаванням алкоголю, чилі чи грибів трюфелів. Ми організуємо для Вас дегустацію сирів у Львівській області на фермі «Добра корівка», також Ви зможете їх тут купити. Поруч з господарством розташований молокопереробний завод, де, завдяки найсучаснішому європейському обладнанню, виробляється корисне та поживне молоко, що відоме своїм високоякісним смаком.
Розгірче
Це карпатське село відоме своїм унікальним двоповерховим печерним комплексом, видовбаним у скельній породі, і в якому у часи високого і пізнього середньовіччя був розташований невеликий монастир. Діставшись цього монастиря, ви помилуєтесь не тільки незвичною архітектурою, але й неймовірними краєвидами безкрайніх Бескидів та річки Стрій. Печери Розгірче належать до ще не до кінця вивчених сторінок нашої історії.
Миртюки
Багато нового про оздоровчі особливості польових та лісових трав та ягід, вам розповість та покаже інтерактивний музей народної медицини "Дідова Аптека". Музейний аптекар проведе для вас екскурсію, під час якої ви дізнаєтесь про дивні зілля та настоянки зі змій, мухоморів та бджіл, та яким чином вони рятують життя. У чайній кімнаті ви зможете спробувати карпатський чай та сиропи й настоянки з високогірних трав, ягід та коріння. Все це ви можете купити та привезти додому для оздоровлення та зміцнення організму.