березня 2023

Джип-тур до гроту Прийма та секретної австрійської фортеці м. Миколаїв (Дністровський)

Запрошуємо:
• У драйвову подорож на джипі до захованого серед заболочених лісів гроту Прийма, замаскованих на вершинах пагорбів дотів, напівзасипаних окопів та глибоких тунелів, за допомогою яких австрійці контролювали стратегічний шлях до Карпат у 1914 – 1915 рр.
• Відвідати з професійним гідом-військовим підземні штольні, де почуєте розповідь про причини та принципи їхньої побудови і використання як схованки для далекобійних гармат, гарнізону, лазарету й казематів.
• Відчути дух авантюризму, запах пригод та поринути у вир неймовірних емоцій від джиппінгу.

Наперед просимо вибачення, що пропонуємо для перегляду фотографії, зроблені не професійним фотографом в заздалегіть постановочних ситуаціях, а екскурсоводами під час реальних турів.

Миколаївська фортеця на Львівщині
Немає людей, яких би не цікавила історія рідного краю. А особливий інтерес викликає вивчення незвіданих і маловідомих історичних пам’яток. Однією з таких є комплекс оборонних укріплень 1910-1914 рр., що розміщений на території м. Миколаєва Львівської області. Він був створений з метою захисту місцевих територій, а саме переправи через р. Дністер під час австрійсько-російського протистояння за часів Першої світової війни. Будувався комплекс у повній секретності, навіть місцеві жителі довший час не знали про його існування. Він налічував 23 польові укріплення й 8 батарей, що були розміщені у штольнях. Не все, на жаль вдалося зберегти. Абсолютно уцілілими залишились два форти (1-й та 2-й). Також збережено залишки підземних лазаретів та казематів, рештки батарей та кулеметні гнізда, а також підземні галереї.
Даний джип-тур по Львівщині на вихідні і не тільки є справжньою знахідкою для поціновувачів історії, мандрівників, шукачів стародавніх пам’яток. А сміливі чоловіки та безстрашні жінки отримають справжній фонтан нових вражень та емоцій.

 

Грот Прийма
Мало хто знає, що всього лиш за 40 км від Львова знаходиться унікальна природна та, водночас, історична пам’ятка, а саме грот Прийма. Археологи вважають, що це печери, у яких колись жили наші предки- неандертальці приблизно 46 тисяч років тому. Уявіть собі, саме тут, біля міста Миколаїв , було знайдено їхні рештки. На думку фахівців, це поселення є одним із найдавніших.
Грот з першої секунди вражає своєю химерністю і незвичною формою, адже нагадує чи то дерева, врослі в землю, чи величезні кістки якихось дивних казкових істот.
Сам грот складається із трьох рівнів. На двох верхніх ви можете знайти маленькі печери, із яких відкривається дивовижний краєвид. Саме тут, львівські археологи у 2004 році віднайшли дуже важливі історичні знахідки - залишки кісток жінок і дітей наших прародичів–неандертальців. Це давнє поселення слугувало для стародавніх жителів зимовим притулком, де вони жили, приносили впольовану здобич, та споживали її.
Відвідати це загадкове і оповите легендами місце можливо під час джип-туру вихідного дня зі Львова. Ви зробите цікавий та незвичний екскурс в історію, разом із захоплюючими розповідями гіда помандруєте у стародавні часи, зробите неймовірні фото. Проведіть свій вихідний з користю!

Коментарі, відгуки, запитання