Наперед просимо вибачення, що пропонуємо для перегляду фотографії, зроблені не професійним фотографом в заздалегіть постановочних ситуаціях, а екскурсоводами під час реальних турів.
Рогатинський Храм Святого Духа
Це одна із найдавніших (православних) святинь України та абсолютно унікальна пам`ятка архітектури та живопису XVI-XVII століть. Храм відносять до десяти найцінніших дерев’яних сакральних споруд України. Також, слід згадати і про небаченої красоти 5-ти ярусний іконостас, створений талановитими місцевими малярами та майстрами львівської малярської школи. Незвичною та водночас найстарішою іконою храму є ікона «Іоанн Хреститель з житієм», написана ще у середині VI століття. Цікаво, що автору вдалося зобразити на одному полотні усе життя святого
Яремчанський водоспад «Пробій»
Це один із найповноводніших каскадних водоспадів Українських Карпат (висота падіння води становить - 8 м). Його ще часто називають Яремчанським водоспадом, оскільки знаходиться він у самому серці міста Яремче. Пробій є одним із головних місцевих принад, та дуже популярним серед туристів та гостей міста.
Ресторан-музей «Гуцульщина»
Це один із найяскравіших зразків народної архітектури карпатського краю. Родзинкою закладу, є те, що архітектор І. Бондарчук збудував його без єдиного цвяха. Сама ж будівля, як зсередини, так і зовні нагадує традиційну гуцульську хату кінця XIX століття, в інтер’єрі якої, можна побачити різні предмети народного вжитку - старовинні речі і меблі, а також вироби з натуральних матеріалів. Слід згадати й про те, що саме тут можна поближче познайомитися з національною гуцульською кухнею, яка є своєрідною візиткою гуцулів.
Верховинський музей кінофільму «Тіні забутих предків»
Розміщений у звичній сільській хаті, побудованій у народному гуцульському стилі. Тут представлено декілька надзвичайно цікавих та змістовних експозицій: «Життя видатних людей" містить окремі світлини та статті, в яких зберігаються матеріали про людей, що мали пряме відношення до створення цього шедеврального фільму (акторів, режисера та ін.); «Побут та етнографія» ілюструє відвідувачам посуд, знаряддя праці та традиційний одяг гуцулів та «Історико-культурна спадщина» знайомить з різноманітними експонатами, пов’язаними з історичними місцями даного регіону. Цікавим є і той факт, що на протязі певного періоду часу, в цьому будинку мешкав режисер цього фільму - С. Параджанов.
Музей «Хата–Стая»
Цей колоритний музей сироваріння та народного промислу, прийдеться по душі кожному, хто відкритий до всього нового та шукає неповторних вражень. Чому така назва? Стая – це кустарна гуцульська сироварня із казанком над відкритим вогнищем. Саме у таких колибах-стаях, вівчарями на протязі цілого літа варяться полонинські сири – будз, вурда та бринза. Завітавши сюди, увесь цей процес можна побачити на власні очі та навіть і самому зварити сир власного виробництва, щоб наприкінці скуштувати його та інші страви гуцульської кухні.
Музей ім. Романа Кумлика
Відкритий у 2010 році у приватному будинку. Тут ретельно зібрані старовинні гуцульські речі, що так яскраво відображають гуцульський побут та звичаї (знаряддя праці, традиційний одяг та багато іншого). Усі ці музейні експонати збиралися господарем на протязі 30-ти років. Однак, найбільшою гордістю цього музею, вважається колекція різноманітних музичних інструментів.
Гора Буковель
Ця вершина просто зачаровує усіх відвідувачів неймовірними краєвидами та пейзажами. Її висота становить - 1127 м, а біля її підніжжя, на висоті 900 м, розташоване гуцульське село Поляниця, де і знаходиться основний центр сучасного гірськолижного курорту «Буковель». Цікаво, що саме від назви цієї гори й було названо цей всесвітньо відомий курорт.