Усім відомо, що чим старіша будівля, тим більше різних загадок та таємниць вона приховує. На перший погляд здавалося б, чим ця звичайнісінька споруда може бути особливою на фоні інших, подібних до себе? Цікавою історією? Архітектурним оздобленням? Проте, не тільки цим. В давнину під окремими старовинними будинками, бувало, розміщувався свій потаємний підземний світ… Саме до таких відноситься найдавніша та, як не дивно, працююча й до сьогодні львівська аптека-музей «Під чорним орлом».
Історія виникнення цього закладу сягає 1735 року, а з того часу, уявіть собі, минуло вже більше, ніж два з половиною століття. Заснував аптеку військовий фармацевт Ф. Наторп з метою забезпечення ліками місцевих мешканців та військовослужбовців. Серед продукції, яка тут виготовлялася, були різноманітні настойки, еліксири, екстракти рослин, лікувальні винні напитки та інше.
Минали роки, мінялись і власники. Та незважаючи на постійну зміну керівництва аптека безперебійно працювала та виконувала свої прямі обов’язки. З часом (в 1966 році) на її основі було відкрито музей історії фармації у Львові, який згодом отримав навіть статус народного.
В наш час це місце дуже популярне серед туристів. Налічує воно більше 5-ти тисяч різноманітних старовинних експонатів, кожен з яких має свою неповторну історію та призначення. Однак, не менш захоплюючими та цікавими є підземелля аптеки-музею, які найбільш точно допомагають уявити своїм відвідувачам, як виглядали інтер’єри споруд ще на початку XVIII століття.
Слід сказати, що використовувались такі підвали в основному для зберігання медичних препаратів та виготовлення різних мазей, кремів, воскових та парафінових свічок, мила. Також в одному із таких приміщень в великих дерев’яних бочках зберігалися різні сорти вин, на основі яких, створювались однойменні напитки, але вже з лікувальними властивостями.
Цікаво, раніше в таких підземних кімнатах проходили винні дегустації, на які частенько навідувались заможні міщани. Додатково для них готувались і медові пряники. Найвідомішим серед інших є, так зване, залізне вино, яке пропонується гостям закладу і сьогодні. Його можна придбати на згадку, як сувенір чи у якості ліків при низькому гемоглобіні та для покращення апетиту.