Запрошуємо:
• побачити найгарніші палаци, почути про втрачені пам’ятки та неймовірні історії від екскурсовода по Львову на польській мові;
• на веселі історії та жарти міжвоєнного періоду
• відвідати місця, де жив маршал Ю. Пілсудський, провів останні дні прем’єр-міністр Польщі Казимир Бартель, відпочивала польська аристократія та львівські батяри.
Нетипова екскурсія Львовом польською мовою
Сподобалась екскурсія, поділіться з друзями







































Вивезений зі Львова пам’ятник Яну III Собеському
20 листопада 1898 року у Львові на Гетьманських Валах, які тепер відомі як, проспект Свободи, з великою урочистістю було встановлено пам'ятник польському королю та герою Віденської битви Яну III Собеському. Велична бронзова скульптура авторства львівського майстра Тадея Баронча зображує короля Польщі верхи на коні, що встає дибки над уламками турецької пушки. Постамент пам'ятника з піщаника зроблено у стилі необароко. 12 листопада 1949 р пам'ятник, згідно польсько-радянському договору, віддали Польщі, де він з 1950 р знаходився у Варшаві без постаменту, а вже у 1965 р переїхав до Гданська, де стоїть донині. Піша екскурсія по Львову на польській мові проходить через те місце, де стояла скульптура видатному польському королеві.
Дім Ю.Пілсудського (Будинок з химерами, або кам’яниця «Під совами»)
Ще однією цікавинкою у Львові, яку ми радимо вам відвідати є "Будинок з химерами", або як його ще називають "Кам'яниця під совами". Триповерховий будинок з боковими ризалітами та величними вимпергами у стилі неоготики спроектував архітектор та політичний діяч Іполіт Слівінський, відомий організацією польського руху незалежності у Галичині. А багате оздоблення, що є особливою родзинкою цієї будівлі, створив Антоній Попель, автор пам'ятника Адаму Міцкевичу. Фігури потворних химер та горгулій, скульптури грифонів та сов, маскарони у вигляді лицаря та кардинала, що прикрашають стіни споруди, -усе це передає неповторну атмосферу середньовіччя.
Ще більше вражень ви отримаєте зайшовши у будинок. Стіни вестибюлю захоплюють увагу яскравими кольорами, неймовірними візерунками та загадковими літерами, які ще досі ніхто не розшифрував.
Також, "Кам'яниця під совами" відома тим, що тут у 1908-1914 рр. проживав Юзеф Пілсудський - військовий та політичний діяч. Перший голова відновленої Речі Посполитої, він вважається національним героєм Польщі. На згадку про його перебування у цьому домі було встановлено пам'ятну табличку.
Отже, якщо Ви приїдете у Львів екскурсія на польській мові стане для вас відкриттям нових фактів!
Зниклий пам’ятник гетьману Яблоновському
Найстаріший пам'ятник у Львові присвячений світській людині, був пам'ятник коронному гетьману Станіславу Яблоновському. Встановили його у 1752-1754 р на згадку про успішну оборону Львова від татарського війська у 1695 р під керівництвом коронного гетьмана. Вдячні львів'яни вшанували Яблоновського величною скульптурою із пісковику у бароковому стилі. Вона зображує гетьмана у вигляді давньоримського полководця у пишних обладунках. Двічі пам'ятник змінював своє розташування: спочатку біля єзуїтського костелу, потім він опинився на Нижніх Валах. У 1932 р. його перенесли на попереднє місце, і вже після Другої Світової він безслідно зник. Постамент належав до пам’ятників польської слави Львова.
Палац Сапєгів у Львові
За адресою вулиця Коперника, 40а знаходиться один із найгарніших маєтків у Львові - палац Сапегів. Будівництво резиденції старовинного литовського роду було таким же ж дорогим, як і палацу Потоцьких. Архітектором був Альфред Кун. Двоповерхова споруда з мезоніном зведена у стилі історичного бароко у 1867 р. Стіни будинку прикрашає розкішна кам'яна різьба та вишукана ліпнина. За свою коротку історію маєток пережив багато подій. Він був штабом українців під час українсько-польської війни, а у 1972 р. будівлю збиралися знести. Тільки завдяки добровільному збору коштів палац було врятовано. Як тільки приїдете у Львів гід на польській мові стане Вашим помічником зі знаходження цього та інших палаців міста
Палац графів Бєльських
Однією із найвитонченіших перлин Львову є палац графів Бєльських. Яскравий зразок неокласицизму, маєток заворожує лаконічними формами та гармонічними пропорціями. Триповерхову будівлю з цегли у 1920-их роках спроектував Іван Багенський, видатний архітектор та педогог. Родзинкою будівлі є ризаліт, оформлений колонним портиком з аттиком зверху.
Львів Пам’ятник Адаму Міцкевичу
Пам'ятник видатному польському поету Адаму Міцкевичу на площі Маріяцькій вже давно став візитною карткою Львова. Величний монумент у вигляді колони завдовжки 21 м і фігурою поета та ангела біля її підніжжі вважається одним із найкрасивіших пам'ятників Міцкевичу у світі. Важко уявити, проте цього пам'ятника могло не бути. По-перше, тогочасна міська влада довго не підтримувала цей проект, хоча ідея зведення монументу у Львові з'явилася одразу після смерті поета. Лише наприкінці XIX ст. нарешті було оголошено конкурс на найкращий проект, переможцем якого став Антоній Попель. По-друге, на проект не вистачало коштів, і тільки завдяки небайдужим благодійникам, серед яких був і відомий польський письменник Генріх Сенкевич, вдалося дозбирати необхідну суму. По-третє, пам'ятник збиралися встановити на Гетьманських Валах, але через підземну річку Полтву, що протікала саме під місцем зведення, довелося його перемістити на площу Маріяцьку. Врешті-решт, усі перепони були подолані і 30 жовтня 1904 р пам'ятник відкрили. Відвідуючи польські місця Львова, обов’язково прийдіть до щойноописаного пам’ятника!
Пасаж Миколяша
Одним із найперших сецесійних об'єктів у Львові був пасаж Миколяша. Наскрізний, вкритий склом, перехід між вулицями Коперника та Крутого, був спроектований архітекторами Іваном Левинським та Альфредом Захаревичем на замовлення відомої сім'ї фармацевтів Миколяшів, чия аптека знаходилась на вході у пасаж зі сторони вул. Коперника. Торгова галерея з двома кінотеатрами, магазинами та кафе була ідеальним місцем відпочинку для львів'ян та гостей міста. На жаль, під час ДругоїСвітової війни пасаж було зруйновано бомбою, і сьогодні від нього лишилися руїни. Проте, можливо пасаж відновлять, і ми зможемо насолоджуватися польською спадщиною Львова, як і в минулі покоління.