березня 2023 / Щоденно

Екскурсія Львовом російською мовою

Запрошуємо:

– на оглядову пішохідну екскурсію історичною частиною Львова, що проводиться російською мовою;

– отримати позитивні враження від краси середньовічної і австрійської частин міста і зробити селфі на пам’ять;

– взнати, який вплив мали представники багатьох народів і, можливо, Вашої нації на архітектуру, історію і культуру столиці Галичини.

Вхідні квитки:

Вірменський собор – 5 грн;

Латинський собор – 5 грн;

Італійський дворик – 10 грн.

Наперед просимо вибачення, що пропонуємо для перегляду фотографії, зроблені не професійним фотографом в заздалегіть постановочних ситуаціях, а екскурсоводами під час реальних турів.

Українці та багато поляків називають місто своїм, одначе старий Львів побудований зусиллями представників багатьох національностей. Навіть у часи польського панування більшість житлових споруд міста були створені італійськими, німецькими, вірменськими, голландськими архітекторами, або їхніми учнями за замовленнями шляхти польського, грецького, італійського, німецького, або угорського походження з допомогою, головним чином, української робочої сили за гроші, зібрані з українських селян шляхом їхньої безжалісної експлуатації. Сакральні ж споруди були побудовані, в основному, за рахунок пожертв тієї, чи іншої громади міста (Латинський кафедральний і Вірменський собори, Успенська церква). Були і винятки з цього правила, про які Вам розкажуть під час екскурсії. Для побудови оборонних споруд польські королі звільнили місто на якийсь час від сплати податків, а також віддавали місту деякі прилеглі села. В австрійські часи ситуація особливо не змінилась, оскільки польська шляхта зберегла за собою привілейоване становище. До них, щоправда, додалися австрійські чиновники, яких, одначе, було не так вже й багато. Коло архітекторів розширилося за рахунок французів, поляків та українців. Появились культурні споруди, побудовані за приватні засоби (театр Скарбека), або пожертви від різних прошарків суспільства (Оперний театр). Бюрократичні ж установи будувалися за рахунок Австрійської корони (палац генерал-губернаторів Галичини і Лодомерії). Таким Ви і побачите Львів сьогодні: багатогранним, з впливом різних культур, стилів і епох.

 

Коментарі, відгуки, запитання