березня 2023

Екскурсія Львовом німецькою мовою

Запрошуємо:
– насолодитися екскурсією по Львову на німецькій мові, і відкрити для себе місто із зовсім іншої, досі незвіданої сторони;
– ознайомитись та відвідати найпрекрасніші пам’ятки Львова, до створення яких, були причетні німецькі та австрійські архітектори, майстри та громадяни міста.

Наперед просимо вибачення, що пропонуємо для перегляду фотографії, зроблені не професійним фотографом в заздалегіть постановочних ситуаціях, а екскурсоводами під час реальних турів.

Під час екскурсія по Львову для німців та австрійців у Вас буде можливість дізнатися масу цікавої та досі не звіданої для себе інформації, про представників цих народів, котрі зробили неабиякий внесок у розвиток міста Львова, його архітектури та історії.

 

Зокрема, відвідаєте історичний центр Львова - площу Ринок, оглянете один із найгарніших у Європі Оперний театр, найвищу в Україні Львівську ратушу, а також, навідаєтесь до Львівського національного університету Франка - одного з найстаріших у Східній Європі. Однак, окрім цього, матимете змогу помилуватися ще й неймовірними скульптурними композиціями на львівських фонтанах, побувати в розкішній будівлі колишнього шляхетського Казино (до речі, найкращого зразка необарокко в архітектурі Львова) та готелю «Жорж» - неперевершеній пам'ятці архітектури та найстаровиннішому з діючих готелів України, а також, в надзвичайно захоплюючих для туристів - будинку керівника австрійської контррозвідки А. Редля та палаці австрійського губернаторства Галіції та Лодомерії.

 

Слід сказати, що не менш цікавими для Вас стануть: Латинський кафедральний собор - чи не єдина пам'ятка готичного Львова, збережена до наших часів після пожежі 1527 року, пам'ятка сакральної архітектури міста - каплиця Боїмів, архітектурний ансамбль костелу Бернардинів та Домініканський костел (XVIII ст.) - велична пам’ятка пізнього бароко з оригінальним скульптурним оздобленням.

 

А як саме пов’язані дані туристичні об’єкти з представниками двох національних громад (німецької та австрійської) дізнаєтесь безпосередньо під час нашої екскурсія по Львову з німецькомовним екскурсоводом.

 

Австрійське панування залишило значний слід в історії галицької столиці. У нас, в Галичині, до сьогодні прийнято називати цей період історії фразою «за бабці Австрії». Така назва закріпилася, з одного боку, тому, що багатовікова Австрійська імперія проіснувала дуже довгий історичний проміжок часу і загинула в полум’ї Першої Світової війни. З іншого боку, австрійці надали українцям і євреям численні права, які робили їх рівними з іншими національностями. Тобто, вони виявилися «добрими» до місцевих жителів, як бабця до онуків. Якщо Ви побажаєте замовити гіда по Львову на німецькій мові, то він розкаже численні епізоди з історії австрійського періоду.

 

Магдебурзьке право відоме у Львові з 1356 р. Якщо точніше, то цього року король Казимир III його підтвердив, документ щодо надання Львову магдебурзького права не зберігся. Фактично, це право прийшло з німцями. Спочатку представники цього народу жили в районі церкви Св. Марії Сніжної. Це було ще в XIII ст. Після захоплення Львова польським королем Казимиром III сюди було запрошено велику кількість сілезьких німців для будівництва і розвитку ремесел. Тому, з кінця XIV і до початку XVI ст. Львів був «чисто німецьким містом» (за М. Грушевським), і, відповідно, розмовною та офіційною мовою тут також була германська. За магдебурзьким правом кожен міщанин отримував обов’язки і привілеї. Також, згідно з ним міста отримували статус і право на самоуправління, на відміну від приватних міст, якими володіли феодали, або король. Тур по Львову з німецькомовним гідом-перекладачем розкриє Вам таємниці історії міста.

Коментарі, відгуки, запитання