березня 2024 / Щотижня

Замки у Львівській області: екскурсія в Жовкву і Крехів

Найцікавіші моменти екскурсії: 

  • розповідь гіда про “ідеальне” планування Жовкви і “анатомічне” розміщення найвизначніших місць міста;
  • огляд мало зміненої з часів середньовіччя житлової, сакральної та оборонної архітектури центру міста та оновленого Крехівського монастиря;
  • можливість помолитися біля мощей святого Партенія і записати побажання в спеціальну книгу в храмі Пресвятого Серця Ісусового;
  • легенда про гетьмана Дорошенка і облогу Крехівського монастиря татарами;
  • історія про перебування московського царя Петра I в Жовкві в 1706-1707 рр.;
  • захоплюючі краєвиди пагорбів та долин Розточчя;
  • розповідь про долю найбільших у світі батальних картин, що зберігалися в костелі Св. Лаврентія;
  • історичні факти про легендарних власників Жовкви гетьмана Жолкевського і польського короля Яна III Собеського.

 

 

 

Залишити заявку

У вартість поїздки входить: трансфер комфортабельним автомобілем/мікроавтобусом, супровід та екскурсійне обслуговування гіда-екскурсовода.

 

У вартість не входять: вхідні квитки у Жовківський замок (200 грн/ос – дорослий, 150 - студенти, 100 грн/ос - дитячий), музей міста Жовкви у Ратуші (20 грн/ос – дорослий, 10 грн/ос - дитячий), ведмежий притулок в с. Домажир (70 грн/ос - дорослі, 50 грн - студенти, 30 грн - пільговики та діти (6-16 р.), або 170 грн за сім'ю з 2-х дорослих та до 3-х дітей).

 

Фотографії зроблені екскурсоводами під час реальних турів.

Королівське місто Жовква

Унікальне середньовічне місто в Україні, оскільки збереглися не тільки планування його середньовічних кварталів, але й і будинки оригінальної висоти та навіть з оригінальними фасадами. Попавши в історичну частину Жовкви, ніби переносишся на 4-5 століть назад. В старій частині міста можна побачити чотирикутної форми замок 1594 р., перебудований Яном III Cобеським під королівський в кінці 17 ст., Домініканський монастир, оборонну синагогу, яка була найбільшою в Європі у 18 ст., Василіанський монастир Різдва Христового з церквою Пресвятого Серця Ісусового, де є мощі Св Партенія, дерев'яний храм Пресвятої Трійці, костел Св Лаврентія 1606 р. з "падаючою" вежею-дзвінницею, центральну площу, оточену двохповерховими середньовічними кам'яницями, ратушу, середньовічні торгові площі.

Крехівський монастир

Греко-католицький монастир, оточений в 17 ст. кам'яними стінами, бул заснований монахами Києво-Печерської Лаври Йоілом і Сильвестром. У свій час в монастирі зберігались три ікони Богородиці (одна із Верхрати), а також ікона Святого Миколая. Дві тільки що згадані ікони і зараз знаходяться в монастирській церкві Преображення Господнього. Монастир пережив тяжкі сторінки історії і сьогодні знову відкрив двері для туристів і паломників.  

 Цілюще джерело

Знаходиться в лісі на території Яворівського НПП в оточенні мальовничих пагорбів Розточчя і буйної рослинності. Над джерелом встановлена скульптура Божої Матері і альтанка, що захищають скульптуру і відвідувачів на випадок негоди. Вода з джерела надзвичайно чиста і смачна, якщо так можна висловитися. Іти до альтанки з джерелом десь 1 км (20 хв по горбистій місцевості). Вода з джерела довго не псується і має, як багато хто вважає, цілющі властивості.

Печери Тимоша

Видовбані в скалі в кінці 16 ст. печери, які використовувалися монахами Йоілом і Сильвестром як церква і монастир. Печерний монастир облаштований дуже цікаво: щоби попасти до входу в печери, потрібно піднятися по драбині. В 1612 р. з дозволу гетьмана Жолкевського, монастир перенесли на сучасне місце, біля підніжжя гори Побійної.

Ведмежий притулок, с. Домажир

Притулок для ведмедів біля с. Ямельня в Домажирі є домом для 11 клишоногих. У більшості з них була сумна історія їхнього життя, допоки вони не потрапили сюди...

 

Коментарі, відгуки, запитання
×