серпень 2017

Екскурсія маловідомими замками Львівщини, Бережанщини, Рогатинщини

На Вас чекають:

  • зручне і комфортне добирання до віддалених архітектурних об`єктів, котрі неможливо відвідати за один день громадським, а в деяких випадках і власним транспортом;
  • захоплюючі краєвиди пагорбів та долин крайнього заходу Поділля;
  • оборонна фортеця міста Броди та синагога з їх багаторічною історією;
  • Поморянський та Бережанські замки;
  • Скарби Рогатина та П’ятничан.

 

У вартість поїздки входить: трансфер комфортабельним автомобілем/мікроавтобусом, супровід та екскурсійне обслуговування гіда-екскурсовода.

 

У вартість не входять: вхідні квитки у Бережанський замок (10 грн/ос – дорослий, 5 грн/ос - дитячий) та П’ятничанський музей (10 грн/ос – дорослий, 5 грн/ос - дитячий).

 

Наперед просимо вибачення, що пропонуємо для перегляду фотографії, зроблені не професійним фотографом в заздалегіть постановочних ситуаціях, а екскурсоводами під час реальних турів. Тур на Тернопільщину - Бережанський замокПоїздка в Рогатин - пам'ятник РоксоланіПоїздка в Бережани - фрагмент замкового муруПам'ятки архітектури Рогатина - Костел в м.Рогатин, 1666 р.Пам'ятки архітектури Бережан - інтер'єр костелу Різдва Діви МаріїІсторія Рогатина - огорожа церкви Різдва Пресв. БогородиціІсторія Бережанського замкуАрхітектура Рогатина - Церква Різдва Пресвятої Богородиці

Бродівський замок

Замок XVII-XVIIIст., служив як оборонна фортеця. Навколо замку був рів з водою, а сам замок складався з п’яти бастіонних укріплень. Замок був резиденцією династії Потоцьких та є пам’яткою оборонної архітектури України. До наших днів залишились три куртини з казематами, два бастіони та двоповерховий палац Потоцьких, де зараз знаходяться виставкові зали Бродівського історико-краєзнавчого музею. Це про Бродівську твердиню гетьман Б.Хмельницький сказав: «гарний замок, але збудований людськими руками, ними ж може бути і здобутий…»

Бродівська синагога

Велика Синагога - ще одна архітектурна оборонна пам’ятка міста Броди. За містом досі збереглися єврейські поховання – кіркут. Будівництво синагоги розпочалось у 1742 році неподалік від Бродського замку. Будівля мала вигляд квадратної оборонної споруди. Всередині розміщувався головний зал для молитви та божниця, де зберігалися старовинні коштовні речі для богослужіння, що накопичувалися євреями протягом багатьох поколінь. 

Поморянський замок

Замок був колись могутньою твердинею, оточеною річками Золота Липа і Махнівка, мочарами і ставами. Завдяки вигідному розташуванню замок неодноразово витримував штурми турків і татар, в т.ч. в 1672 р. Серед власників замку були польський король Ян ІІІ Собеський та знамениті графи Потоцькі. До сьогодні збереглись східний та південний двоповерхові корпуси, а також кругла башта.

Бережанський замок

Бережанський замок, що мав ще назву «Східний Вавель», вважався найвизначнішою оборонно-житловою спорудою України епохи Ренесансу. Коли збудували замок, над його південною брамою написали: «Вельможний пан Миколай Сенявський, воєвода Руський, гетьман війська, староста галицький та коломийський вибудував цей замок з тесаного каменю власним коштом на похвалу Всемогутньому Богові і на оборону вірних християн року 1554». На відміну від інших тогочасних замків збудований не на високій горі, а на острові, оточеному болотистою долиною, утвореною рукавами Золотої Липи. За останні два століття замок зазнав жахливої руйнації, проте три з чотирьох його веж, з’єднані мурами, залишки костелу, палацу та житлових будівель дійшли до наших днів.

Рогатин

Старовинне галицьке містечко, сягає коренями в сиву давньоруську давнину. Збереглися унікальні пам’ятки середньовічного мистецтва, як-от, готично-ренесансний костел Святого Миколая (1666 р.) та одні з найстаріших культових споруд в Україні: Церква Різдва Пресвятої Богородиці (XII?-XVIII ст..) та церква Святого Духа, в якій, за легендою, татари вкрали з-під вінця майбутню дружину турецького султана Настю Лісовську (Роксолану).

П’ятничанська вежа

П’ятничанська вежа відноситься до рідкісних пам’яток оборонного будівництва галицької школи. Існують легенди що на подвір’ї в колодязі закопані скарби, але їх поки що ніхто не знайшов. Вежу збудували у XIV-XV столітті для контролю важливого торгового шляху, який вів із Галича на Холм. З верхніх поверхів вежі проглядалася нижче розташована долина, відстань до 15-20 км.

Коментарі, відгуки, запитання